YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'yı alarma geçiren zanlı bakın kim çıktı...
Başbakanlık önünde bomba görüntüsü verdiği düzenekle eylem yapan zanlının herhangi bir suç kaydı bulunmadığı, eylemi maddi sıkıntı yüzünden gerçekleştirdiğini ifade ettiği öğrenildi.
Ankara'yı alarma geçiren zanlı bakın kim çıktı...
21 Kasım 2013 / 13:56 Güncelleme: 21 Kasım 2013 / 15:36

Başbakanlık'ta polisi alarma geçiren canlı bomba alarmının ardındaki hikaye ortaya çıktı. Saldırıyı gerçekleştirenin Ankara'da bir mobilya atölyesinde çalışan 52 yaşındaki Tuğrul B. olduğu ortaya çıktı.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Edinilen bilgiye göre, 155 polis ihbar hattına yapılan bir ihbarı değerlendiren Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Başbakanlık binasına yönelik eylem yapılacağı bilgisini ve bir kişinin eşgalini tüm birimlere dağıttı.

Eşgale uyan bir kişinin Başbakanlık binasına yaklaştığını fark eden güvenlik güçleri, üzerinde kablo sarılı düzeneği de görünce zanlıya dur ihtarında bulundu ve havaya uyarı ateşi açtı.

Güvenlik güçleri bu sırada yere yatan zanlıyı üzerine kapanarak etkisiz hale getirdi.

Güvenlik güçlerince ifadesine başvurulan zanlının Kahramanmaraş doğumlu Tuğrul B. olduğu, eylemi maddi sıkıntı ve kredi kartı borcu yüzünden gerçekleştirdiği bildirildi.

Zanlının suç kaydının olmadığı ve herhangi bir örgütle bağlantısı bulunmadığı öğrenildi.

Bayır'ın üzerinde bomba olmadığı, kabloları cam macuna sararak bomba görüntüsü verdiği düzeneği beline bağladığı kaydedildi.

Zanlının ifade işlemleri sürüyor.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler