YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'dan 'ODTÜ' açıklaması
Ankara'dan 'ODTÜ' açıklaması
04 Kasım 2013 17:32
Ankara Büyükşehir Belediyesi, “ODTÜ yolu çöktü” haberleriyle ilgili bir açıklama yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, çökme meydana gelen yolun, iddiaların aksine ODTÜ kampüsü içinde olmadığı, ODTÜ kampüsüne girişi sağlayan A4 kapısına bağlanan kadastral yol üzerinde meydana geldiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Belediye Başkanlığımızca yapılan yol çalışmaları esnasında zemin yapısının gevşek olduğu bölgelerden biri olan A4 kapısı yolunda kazı çalışmaları esnasında küçük çaplı bir kitle hareketi meydana gelmiştir. Meydana gelen kitle hareketi bazı çevrelerce ODTÜ yolu güzergahında olmuş gibi lanse edilmektedir.

Ancak bahse konu hareketlenme ODTÜ kampüsüne girişi sağlayan A4 kapısına bağlanan kadastral yol üzerinde oluşmuştur. İmar planında yer almayan enine genişliği yaklaşık 10 metre olan bu yol kadastro yolu vasfında olmakla birlikte bazı kişi ve çevrelerce iddia edildiği gibi ODTÜ yolu güzergahında bulunmamaktadır. Bu küçük çaplı kitle hareketine mahal veren istinat duvarı çalışmaları Belediyemizce en kısa zamanda tamamlanacak olup, ODTÜ kampüsüne ulaşmak isteyen öğrenci ve öğretim üyeleri için alternatif yol çalışmaları 04.11.2013 tarihi (bugün) akşam saatlerine kadar tamamlanacak ve bu yoldan ulaşım sağlanacaktır”.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler