YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'daki ikinci canlı bombanın kimliği ortaya çıktı
Ankara'daki alçak saldırıyı gerçekleştiren canlı bombanın yanındaki Özgür Ü.'nün 15 gün önce Vahit K. ile görüldüğü ve son dönemde para saçtığı ortaya çıktı.
Ankara'daki ikinci canlı bombanın kimliği ortaya çıktı
17 Mart 2016 / 09:00 Güncelleme: 17 Mart 2016 / 09:04

Türkiye’yi yasa boğan Kızılay saldırısında, PKK’lı terörist canlı bomba Seher Çağla Demir’in yanında bulunduğu ileri sürülen ikinci kişinin, 26 yaşındaki Özgür Ü. olduğu ailesinden alınan DNA örnekleri ile kesinleşti.

Savcılık, Özgür Ü., Demir ve firari Vahit K. adlı teröristin, saldırıdan önce Ankara’da bir araya geldiklerini tespit etti. Ü.'nün cesedinin parçalanmamış olması da birçok soruyu da beraberinde getirdi. Akşam, ikinci isim Ü. hakkında çok özel bilgilere ulaştı. 

Uyuşturucu bağımlısı 

Canlı bomba Demir ile Vahit K.’nin saldırıdan önce kullandığı evin, bir emlakçı aracılığıyla Özgür Ü. tarafından kiralandığı anlaşıldı. Evini canlı bomba Demir ve Vahit K.’ye açan Ü.'nün uyuşturucu bağımlısı olduğu ve tedavi gördüğü de belirtildi. Mahalleliler, agresif davranışlarıyla tanınan Ü.’nün, zaman zaman olay çıkardığını ve park halindeki otomobillere zarar verdiğini vurguladılar. 

O metroda çalışmış 

5 aydır işsiz olduğu öğrenilen Özgür Ü.'nün daha önce bir temizlik firmasında çalıştığı ve bu firmanın elemanı olarak AŞTİ ve Ankara metrosunda görev yaptığı da belirlendi.

Örgüt mü kandırdı? 

Savcılık ve polis, Özgür Ü.'nün canlı bomba Seher Çağla Demir ve Vahit K. ile nasıl tanıştığını araştırıyor. Ü'nün sosyal medya hesapları mercek altında. PKK ile bağlantısına ilişkin şüphe çekmeyen Ü.'nün kandırılmış olabileceği de araştırılıyor. 

Kurbanlarıyla aynı mahallede oturmuş  

Terör saldırısının kurbanlarından Muharrem Çermik, eşi Bağdat Çermik ve zihinsel engelli kızları Perihan Çermik ve yaralanan birçok kişi Ü. ile aynı mahallede oturdukları öğrenildi.  

17 yaşında tam bir holigan! 

Karadenizli kimliğini her fırsatta dile getiren Özgür Ü., koyu bir Trabzonspor taraftarıymış. Ü.'nün, 2007'de Avni Aker Stadyumu’nda oynanan ve 89. dakikada çıkan olaylar nedeniyle yarım kalan, Trabzonspor -Sivasspor Süper Lig karşılaşmasında sahaya giren ilk taraftarlar arasında yer aldığı öğrenildi. O tarihlerde 17 yaşında olan Özgür Ü.'nün, üstü çıplak şekilde sahaya girdiğini gösteren fotoğrafların gazetelerde yayınlandığı ortaya çıktı.  

Veresiye alıyordu peşin paraya geçti! 

Öveçler’de market işleten M.K. 15 gün önce Ü.'nün görüntüsü çıkan Vahit K. ile gördüğünü başka bir esnaf ise Ü.'nün sürekli veresiye alışveriş yaptığı ancak son dönemde para saçtığını söyledi!  

Terörist Seher Çağla Demir'in ağabeyi: Allah onlara fırsat vermesin 

Ankara’yı kana bulayan PKK’lı Seher Çağla Demir’in ağabeyi sosyal medyadan bir açıklama yaptı: Allah’tan diliyorum ki bu örgüt ve yandaşlarına fırsat vermesin. Ülkemi bölmeye çalışan kişilerin Allah bin belasını versin. Ankara’yı kana bulayan PKK’lı canlı bomba Seher Çağla Demir’in Tekirdağ’da yaşayan ağabeyi Burhan Demir’in kardeşinin bombacı olduğunu öğrenince Türkiye gerçeğini gözler önüne seren bir paylaşım yaptı. 

Ona değil 35 kişiye yanıyorum

Kardeşinin ölümüne değil giden canlara yandığını belirten Demir: “Ben vatanım milletim ve yaşadığım bu bayrak altındaki toprakları kanımın son damlasına kadar akıtmaya hazırım. Başkentimde yaşanan patlama olayında ölenlere rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum. Allah’tan diliyorum ki bu örgüt ve yandaşlarına fırsat vermesin. Ülkemi bölmeye çalışan kişilerin Allah bin belasını versin.” 

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler