YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'daki FETÖ soruşturmasında 113 kişinin sorgusu sürüyor
Ankara'daki FETÖ soruşturmasında 113 kişinin sorgusu sürüyor
25 Temmuz 2016 16:29
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında aralarında, emekli emniyet müdürlerinin de bulunduğu 113 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, gözaltına alınan ve aralarında eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu şüpheli sayısı 113'e yükseldi.

AA muhabirinin emniyet yetkililerinden aldığı bilgiye göre, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele şube müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonlarda gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Görev yaptıkları dönemde FETÖ adına emniyet içi yapılanmada aktif olarak rol aldığı belirlenen emekli emniyet müdürlerinin de aralarında bulunduğu gözaltı listesinde, eski Iğdır Valisi ve eski KOM Daire Başkanı Ahmet Pek, eski Bingöl Emniyet Müdürü Ercan Taştekin, eski Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, eski Karabük Emniyet Müdürü ve eski Ankara Emniyet Müdür yardımcıları Oktay Keskin ve Mahmut Azmaz, eski Ankara Organize Suçlarla Mücadele Büro Amiri Arif Canlı ile eski emniyet müdürleri Muammer Bucak ve Muharrem Susuz gibi isimler göze çarpıyor.

Gözaltına alınanlar arasında, Güvenlik Stratejileri Araştırma Merkezinde (GÜSAM) çalışan iki muhasebeci ile bir avukat da bulunuyor.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler