YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'daki eylem deşifre edildi
Ankara'daki eylem deşifre edildi
14 Temmuz 2010 08:12
Emniyet, terör örgütü PKK'nın 1 Temmuz-10 Ağustos tarihleri arasında yani referandum öncesi ses getirici eylemler planlayacağını duyurmuştu. İşte bu noktada istihbarat birimleri terör örgütünün planlarını deşifre etti. Hedefte ise Ankara var...

Anayasa değişikliği paketinin Meclis'e sevk edilmesinden sonra saldırılarını artıran terör örgütü PKK'nın, referandum sürecinde Ankara'da canlı bomba eylemi planladığı ortaya çıktı.

Emniyet, örgütün "Hatun" kod adlı teröristle Bakanlıklar ve Kızılay'da canlı bomba eylemi planladığını tespit etti. İhbar üzerine Başkent'teki tüm birimler alarma geçirildi. Buna göre güvenlik tedbirleri üst seviyeye çıkarılacak, istihbarata ağırlık verilecek, ayrıca kamu binalarındaki güvenlik tedbirleri de gözden geçirilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde terör örgütünün 1 Temmuz-10 Ağustos tarihleri arasında ses getirici bombalı saldırılar düzenlemeyi planladığını duyurmuştu. İstihbarat birimleri, örgütün hangi teröristler aracılığıyla ve hangi noktalarda ne tür eylemler planladığını deşifre etti. Çok gizli raporda terör örgütünün yeni hedefinin Ankara olduğu belirtildi. İstanbul'da çalışan Ali Ç. adlı kişinin örgütün dağ kadrosundan bir teröristle görüşmesi, teknik takibe takıldı. Buna göre Muş Varto'da ikamet eden 25-27 yaşlarındaki "Hatun" kod adlı kadın, örgüt tarafından canlı bomba olarak görevlendirildi. Ali Ç.'ye ise Ankara'ya giderek kadın teröristi eyleme hazırlama vazifesi verildi. Patlamanın bir bina içinde gerçekleşmesinin öngörüldüğü ancak bu olmazsa halkın kalabalık olduğu bir yerin tercih edileceği kaydedildi. Polis, Jandarma ve MİT, şimdi "Hatun" kod adlı canlı bomba ile Ali Ç. adlı teröristin peşine düştü.

Tüm birimlere giden uyarı yazısında güvenlik tedbirlerinin üst seviyeye çıkarılması ve istihbarata ağırlık verilmesi istendi. Bu uyarı üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü alarma geçirildi. Özellikle bakanlıklar ile Kızılay çevresinde yoğun güvenlik tedbirleri alındı. Muş Emniyet Müdürlüğü ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü de muhtemel terörist saldırılara karşı uyarıldı
Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler