YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'daki canlı bombanın kimliği kesinleşti
Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara saldırısını gerçekleştiren canlı bombalardan birinin kimliğinin kesinleştiğini açıkladı.
Ankara'daki canlı bombanın kimliği kesinleşti
19 Ekim 2015 / 14:01 Güncelleme: 19 Ekim 2015 / 16:19

Başbakan Davutoğlu A Haber'de gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Bombacılardan birinin kimliği kesinleşti

Bombacıların tespiti sırasında DNA testleri yoğun olarak yapıldı. Bu tespitler  sonucunda da bombacılardan birinin kimliğinin kesinleşti. Diğerinin irtibatları  itibariyle de yoğun çalışmalar sürdürülüyor.

İRTİBATLARI ARAŞTIRIYORUZ
 
Suruç saldırısıyla, Ankara ve Diyarbakır saldırıları arasındaki irtibatları da göz önüne alıyoruz. Bu çerçevede yürütülen soruşturmalar da var. Ayrıca hem DAEŞ hem PKK hem DHKP/C ve Reyhanlı saldırısında  da rejim unsurları perde gerisindeydi. Rejimle doğrudan irtibatlı gruplar yapmışlardı. Burada Türkiye'ye zarar vermek isteyenlerin, Türkiye'ye zarar vermek  ve kaos çıkarmak bağlamında bir takım iş birliği içine girdiklerini de görüyoruz.  Bunların hepsi ortaya çıkarılacak.
 
-Saygı duruşunda protesto gösterisi atılan sloganı bastırmak için yapılmış.
 
-Birçok terör saldırısı engellendi.
 
-(Saldırıdan sonra DAEŞ hedeflerini vuruyor muyuz?) Türkiye Suriye'de DEAŞ'a yapılan tüm saldırılara katılmaktadır. Koalisyon içinde operasyonlar devam etti ve bizde bu operasyonlara katılıyoruz.
 
- (HDP lideri Demirtaş'ın 'Eş genel başkanımızın "sırtımızı PKK'ya dayıyoruz" diye bir cümlesi varsa, ikimiz de istifa etmeye hazırız. Eş başkanımız "Sırtımızı, YPG'ye ve orada direnen güçlere dayıyoruz" demiştir' sözleri üzerine)
 
PKK ile PYD organik bağ içinde. PYD çıksın desin ki, "PKK'nın Türkiye'nin terörist faaliyetlerine karşıyız. Biz sadece Suriyeliyiz bir yapıyız. PKK'nın da Türkiye'yi rahatsız eden davranışlarını kınıyoruz..." Diyecekler mi? Demeyecekler... Hedef saptırmanın, milleti kandırmanın gereği yok.

Şunu verdik Türkiye tatmin oldu, artık mülteciler Türkiye'de kalsın gibi bir anlayışı biz kabul etmeyiz. Bunu da söyledim Sayın Merkel'e. Türkiye'nin bir konsantrasyon kampı gibi bütün mültecilerin bulunduğu bir ülke haline gelmesini kimse bekleyemez. Ama illegal göçün düzenli ve iyi şekilde kontrol altında tutulabilmesi lazım. Onun için birlikte mekanizma kuracağız

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler