YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'daki bu afişe suç duyurusu
Ankara'daki bu afişe suç duyurusu
19 Ekim 2011 15:00
Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu, reklam panolarındaki "''Kılıçdaroğlu gidecek, Feyzioğlu gelecek'' afişlerini gerçekleştirenlerin tespit edilip cezalandırılması için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu, reklam panolarında yer alan ''Kılıçdaroğlu gidecek, Feyzioğlu gelecek'' afişini gerçekleştirenlerin tespit edilerek cezalandırılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

Feyzioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, bugün Ankara Eskişehir yolu güzergahı üzerinde Ümitköy mevkisinde bulunan reklam panolarında ''Kılıçdaroğlu gidecek, Feyzioğlu gelecek'' yazılı afişlerin yer aldığını öğrendiğini belirtti.

Metin Feyzioğlu, şunları kaydetti:

''Tamamen şahsımı yıpratmaya ve ve siyasi polemik konusu yapılmama yönelik bu faaliyeti gerçekleştirenlerin tespit edilerek cezalandırılmaları talebiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum.

Demokrasiye ve hukuk devletine, adil yargılanmaya, savunma hakkında ve insan hakkı ihlallerine ilişkin mücadelemi Ankara Barosu Başkanı sıfatı ile yürütmekte olup bu tür siyasi polemik ve iddiaların tarafı bulunmamaktayım. Yapılan girişimleri kınadığımı basının ve kamuoyunun bilgisine sunarım.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler