YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da yeni başkan 100 istifa daha istedi
Yeni Ankara'da Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna bütün bürokratların istifasını istemişti,bu günde 6 bürokratın istifasını kabul etti. Ayrıca Tuna, 100 istifa daha istedi.
Ankara'da yeni başkan 100 istifa daha istedi
13 Kasım 2017 / 23:13 Güncelleme: 13 Kasım 2017 / 23:35

Seçilmesinin ardından hafta sonu belediyedeki tüm bürokratların ve genel müdürlerin istifasını isteyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ilk görevden almaları yaptı. Belediyedeki tüm birimlerden brifing almaya devam Tuna, brifingini veren 6 bürokratın istifasını kabul ederek görevden aldı.

Edinilen bilgiye göre Tuna’nın istifasını kabul ettiği bürokratlar arasında Genel Sekreter Yardımcısı İrfan Kaya, Genel Sekreter Yardımcısı Nazlı Ergül, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Recep Yağcı, Belediyeler Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanı Osman Usta, Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanı Akar Pınar Uludağ ile Projeler Dairesi Başkanı Abdullah Taha Yıldırım bulunuyor.

Araştırma Tanıtım ve Belediye İçi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanı Recep Tezcan ve belediyeye bağlı Belko şirketinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Fatih Tezcan’ın ise istifalarının istenmesinin ardından kendi istekleriyle ayrıldığı belirtildi.

135 KİŞİDEN AYRICA 100 İSTİFA DAHA İSTEDİ
İstifaları kabul edilerek görevden alınan bürokratların yeni Başkan Tuna’ya sunum yaparak brifinglerini veren isimler olduğu dikkat çekti. Brifingler alındıkça yeni istifaların devam edeceği kaydedildi. Yeni başkan Mustafa Tuna seçilmesinin ardından üst kademedeki 135 kişinin istifasını istemişti. Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm şirketlerdeki 100 yönetim kurulu üyesinin de istifaları istendi.

HÜRRİYET/ Murat yılmaz

 // Ömer
Sözkonusu Pisliğın, levhalardaki park-bahçe-sokak-cadde- ... vs. gibi yerlerdeki ismini bile silin. Silin ki Ankara'nın belkide kendi Feto'cu bir Pislikten kurtulmuş olur. ALLAH yardımcınız olsun....
14 Kasım 2017 07:39
 // Uykucu
Ciddi temizlik sart. Melih’in kadrosu acilen tasfiye edilmeli....
14 Kasım 2017 07:11
 // Yavuz
Tıpkı Feto uçlar gibi. Belediyenin kılcal damarlarına girmişler temizlemekle bitmiyor ki...
14 Kasım 2017 07:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler