YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da tarihi yürüyüş başladı
Başkent Ankara tarihi bir güne tanıklık ediyor. Yüzlerce sivil toplum kuruluşunun öncülüğünde Teröre Karşı Birlik Yürüyüşü gerçekleştiriliyor.
Ankara'da tarihi yürüyüş başladı
17 Eylül 2015 / 15:46 Güncelleme: 17 Eylül 2015 / 17:50

Yürüyüş için Ankara dışından 100'e yakın otobüs geldi, polis Başkentin 5 giriş noktasında tedbirler aldı. Gelen otobüsler, Atatürk Kültür Merkezi alanına alındı.

Toplanma alanı olarak belirlenen Sıhhiye meydanı, bariyerlerle kapatılırken, alan içinde uzman ekiplerce patlayıcı madde araması yapıldı.

İşçi ve işveren örgütlerinin üyelerinin yanı sıra vatandaşlara da açık olan yürüyüşe katılanlar, polis kontrolünde 7 ayrı noktadan üst aramaları yapıldıktan sonra miting alanına alınmaya başlandı.

foto-306.jpg

6 bin polis görevlendirildi

Olası provokasyonların önüne geçilmesi için miting çevresi ve yürüyüş güzergahında önceden belirlenen noktalarda polis ekipleri konuşlandırıldı.

Miting alanında güvenliği sağlamak için Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik, Çevik Kuvvet, Terör ve Özel Harekat şubeleri başta olmak üzere, tüm branşlardan yaklaşık 6 bin polis görevlendirildi.

Tek slogan atılacak

İşçi ve işveren örgütleri tarafından yürüyüş sırasında "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" sloganı dışında başka bir sloganın atılmaması ve sadece Türk bayrakları açılması kararı alındı.

 // Kaan
Ben seni görmeden ölmem ölmem KIZIL ELMA...
17 Eylül 2015 16:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler