YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da sürpriz buluşma
Necmettin Erbakan ve Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener ikinci kez biraraya geldi...
Ankara'da sürpriz buluşma
03 Kasım 2010 / 15:44 Güncelleme: 03 Kasım 2010 / 15:44

Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan ve Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Saadet Partisi Genel Merkezi'nde ikinci kez bir araya geldi. Şener, Erbakan'a, Balgat'taki evinde dikkat çekici bir ziyarette bulunmuştu.

Erbakan-Şener buluşması, kamuoyunda 'seçim ittifakı' şeklinde yorumlara yol açarken, iki lider bu tür yorumları tümüyle yalanlayacak açıklamalarda bulunmadı.

Ziyarette, ikilinin birbirinin siyasi geçmişlerine değinerek karşılıklı iltifatlarda bulundukları gözlendi. Şener, çıkışta gazetecilerin, 'seçim ittifakı var mı' şeklindeki sorularını kesin bir dille yalanlamadı. (CİHAN)

ERBAKAN: ''(SEÇİM İTTİFAKI) ÜLKEMİZ, MİLLETİMİZ İÇİN GEREKEN NE İSE HEPİMİZ ONU SEVE SEVE YERİNE GETİRİRİZ''

Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, seçim öncesi olası ittifaklar konusunda, ''Ülkemiz, milletimiz için gereken ne ise hepimiz onu seve seve yerine getiririz'' dedi.

Erbakan, kendisine 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulunan Türkiye Partisi (TP) Genel Başkanı Abdullatif Şener'le parti genel merkezinde biraraya geldi.

Erbakan, Şener'e ziyaretinden dolayı teşekkür etti, Abdüllatif Şener'in kendileri için kardeş mahiyetinde olduğunu, uzun yıllar beraber çalıştıklarını ve her zaman yakın dost olduklarını söyledi. Erbakan, Şener'le yapacakları görüşmede, Türkiye ve dünya meselelerine ilişkin görüş alışverişinde bulunacaklarını ifade ederek, ''Böylece halkımızın, milletimizin beklediği, özlediği idareye kavuşması için neler yapılması lazım geldiği konusunda fikirlerimizi ortaya koyacağız'' dedi.

Erbakan, 7 ay sonra Türkiye'de bir genel seçimin olacağını hatırlatarak, ''Bu seçimin Türkiye'nin kurtuluşuna vesile olması için ne yapılması gerektiği konusunda fikir teatisinde bulunacağız'' diye konuştu.

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdullatif Şener, görüşmede 'Muhterem Hocam' dediği Erbakan'ın Saadet Partisi Genel Başkanlığına seçilmesi dolayısıyla kutlama ziyaretinde bulunduğunu kaydetti. Şener, Türkiye'de siyasetin en önemli sorunlarından birinin, bir dönem birarada olan siyasetçilerin daha sonra biraraya gelememeleri olduğunu söyledi.

ACABA SEÇİM İTTİFAKI OLACAK MI?

Bir gazetecinin, SP eski genel başkanı Numan Kurtulmuş'un yeni bir parti kurması konusundaki soruya Erbakan, 'hayırlı olsun' demekle yetindi.

Şener'in seçimlerde bir güç birliği oluşturma konusunda yürüttüğü çalışmaların hatırlatılması üzerine Erbakan, ''Ülkemiz, milletimiz için gereken ne ise hepimiz onu seve seve yerine getiririz'' yanıtını verdi.

Saadet Partisi ile Türkiye Partisi arasında seçimler öncesinde bir birleşme olup olmayacağı sorusuna da Erbakan, ''Böyle bir şeyi düşünmedik. Ama bizim kalplerimiz her zaman beraberdir'' karşılığını verdi.

Erbakan, ''Seçimde ittifak söz konusu olabilir mi'' yolundaki bir başka soruya da ''Bunlar, konuşmalar esnasında ortaya çıkacak gerçekler. Daha konuşmayı yapmadık'' yanıtını verdi. (AA)

Vatanın kurtuluşu için hayırlı görüşmeler
 // Cemal TÜRKUĞUR
Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener Merkez sağı toplayacak tek liderdir....
04 Kasım 2010 15:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler