YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da şok operasyon
Ankara'da şok operasyon
11 Mart 2010 08:06
Ankara dün akşam saatlerinde gelen bu ihbarla karıştı. Silah ve patlayıcı yüklü bir kamyon yakalandı... Silahlar TSK'ya ait çıktı...

Kamyonu sevkıyat için TSK’nın kiralandığı ve araçta görev kağıdıyla birlikte iki asker olduğu anlaşıldı ancak savcılık olaya el koydu. Yaklaşık 8 saatlik incelemeden sonra kamyon bırakıldı..

Başkent’te dün akşam saatlerinde silah ve mühimmat yüklü bir kamyonun yakalanması heyecanlı saatler yaşanmasına neden oldu. Kamyonun sivil plakalı olması ve siviller tarafından kullanılması Ankara’yı karıştırırken, mühimmatın Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait olduğu ve Muğla’dan Gölbaşı’ndaki bir askeri birliğe cephane sevkiyatı yaptığı ortaya çıktı. Ankara’da heyecanlı saatler yaşanmasına neden olan olay şöyle gelişti:

155’e ihbar geldi

Dün saat 15.57’de 155 Polis İmdat telefonuna yapılan bir ihbar üzerine Terörle Mücedele Şubesi ekipleri, 06 BJ 9915 plakalı beyaz, üzeri mavi brandayla kaplı bir kamyonu takibe aldı. Polisler kamyonu, saat 18.00 sıralarında Ankara’ya girişte Etimesgut civarında durdurdu. Brandayı kaldırdıklarında altından 900 adet el bombası, çeşitli silah ve mühimmat çıktı. Sivil şoför Mehmet Çelik’in yanında yine sivil giysili biri astsubay üst çavuş ve bir onbaşı bulunduğu belirtildi. Astsubay üst çavuşun mühimmatı Muğla’dan getirdiklerini ve Gölbaşı’ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığı Karargahı’na teslim edeceklerini söyleyerek buna ilişkin görev belgeleri polislere verdiği öğrenildi.

Savcı dört kişiyi sorguladı

Kamyon şoförü Mehmet Çelik ile bağlı olduğu Enkaylar Taşımacılık’ın sahibi ve kamyondaki askerlerin ifadelerini özel yetkili savcının alındığı, araçtaki belgelerin de incelendiği belirtildi. Savcılığın “Bu kadar önemli mühimmat taşıyan kamyon neden güvenlik önlemi alınmadan Muğla’dan Ankara’ya kadar getirildi ve neden sivil personel kullanıldı” sorularını sorduğu öğrenildi. İşlemlerin tamamlanmasının ardından, saat 18.00’de el konulan kamyon 01.45 sıralarında bırakıldı.

OLAĞANÜSTÜ ÖNLEMLER ALINDI

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü otoparkına götürülen mühimmat yüklü kamyona yol boyunca çok sayıda polis aracı ve bir saldırı ihtimaline karşı sinyal önleyici jammer yüklü bir araç eşlik etti.

Minibüste bulunan 500 kg patlayıcı da kriz yaratmıştı

ANKARA’DA 14 Eylül 2007’de bir minibüste ele geçirilen 500 kilo patlayıcı da büyük heyecan yaratmıştı. Bir terör saldırısında kullanılacağı sanılan patlayıcıyla ilgili yapılan araştırmada ilginç gerçek ortaya çıkmıştı. Patlayıcının Makine Kimya Endüstrisi’nin ihalesini alan Pigment San. A.Ş. tarafından İsveç’ten ithal ettiği belirlenmişti.

Vatan

Minarenin kılıfı tabiki hazırdır.
 // isa
Yakalanınca kılıfını gösteriyorlar.Tabiki böyle bir işi yapan gerçekten başka niyetlerle yaptıysa bunun kılıfını hazırlayamayacak kadar bilgisizde olmaz cahilde olmaz.
Hiç kimse de gerçekte değil 900 el bombası ve başka bilmem ne yüklü bir kamyon mühimatı 3 tane el bombasını bile sivil bir araçla taşıtılmaz....
11 Mart 2010 08:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler