YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da saldırı sonrası alarm
İstanbul'da gerçekleşen saldırı sonrası Türkiye'nin kalbi konumundaki Ankara'da da saldırı olabilme ihtimaline karşı alarma geçildi.
Ankara'da saldırı sonrası alarm
13 Ocak 2016 / 05:15 Güncelleme: 13 Ocak 2016 / 05:20

Bakanlıklar, Genelkurmay, kuvvet komutanlıkları, Meclis çevresi ve diğer kritik birimlerde görevli koruma polisleri uyarılarak alarm durumuna geçirildi.

İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda DAEŞ’li canlı bombanın kendisini patlatmasının ardından Ankara’da da alarm verildi. Terör ve İstihbarat Daire Başkanlıkları’ndaki kriz toplantılarında durum değerlendirilirken, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden de sürekli bilgi alındı. 

Bakanlıklar, Genelkurmay, kuvvet komutanlıkları, Meclis çevresi ve diğer kritik birimlerde görevli koruma polisleri uyarılarak alarm durumuna geçirildi. Personel, şüpheli şahıslara karşı uyarıldı. İnsanların yoğun olduğu mekânlarda sivil polisler emniyet tedbiri aldı.

Ankara’da bir süre önce DAEŞ terör örgütüne yönelik yapılan operasyonda bir şüphelinin ifadesi doğrultusunda, patlamadan 10 saat önce istihbarat paylaşımı yapıldığı ve İstanbul’da DAEŞ’li bir hücre yapılanmasının eylem hazırlığında olduğunun vurgulandığı kaydedildi. 

Eylemle ilgili grup ve canlı bomba ismi verilmedi. Eylemlere karşı tedbir alınması istendi.

GAZETE HABERTÜRK

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler