YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da Putin'e protesto
Rusya Başbakanı Putin, dev anlaşmalar için geldiği Ankara'da protestoya uğradı...
Ankara'da Putin'e protesto
06 Ağustos 2009 / 13:02 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Rusya Başbakan'ı dev anlaşmalara imza atmak için geldiği Ankara'da protestoya uğradı... Putin başbakanlık Konutu'nda Erdoğan'ın ziyarete giderken bir grup eylemcinin protestosuna uğradı.


Putin'in aracı korumalar tarafından koruma çemberine alındı. Eylemcilerin protestosunun enerji anlaşmalarına yönelik olduğu sanılıyor.  


Sabah saatlerinde de Kızılay'da Greenpeace tarafından protesto edilmişti Rusya Başbakanı Vlademir Putin...


Rusya Başbakanı Vladimir Putin, 6 saatlik Ankara ziyareti için Türkiye'ye geldi. Saat Başbakan Erdoğan ile görüşen Putin sonrasında bir çalışma yemeğine katılacak.

Putin'in ziyareti özellikle enerji konuları açısından büyük önem taşıyor. Putin'in ziyaretinde Güney Akım, Samsun-Ceyhan ve nükleer enerji ile ilgili önemli anlaşmalar imzalanacak.


Ziyaret öncesinde tüm güvenlik tedbirleri tamamlandı. Ankara’da 2 bin Türk polisinin koruyacağı Putin için Rusya’dan da 40 koruma geldi. Putin ile birlikte 7 koruma alana indi. Putin’e Türkiye’de kaldığı süre boyunca  servis edilecek mönü güvenlik gerekçesiyle açıklanmazken, Rus yetkililer bu konuda herhangi bir endişe taşımadıklarını belirtti.


GÖRÜŞME 1 SAAT İLERİ ALINDI


Putin'in Gül'le Köşk'te yapacağı görüşme de saat 16:00 dan 17:00'ye ertelendi... Saat 17:00 sularında Türkiye'den ayrılması beklenen Putin'in Gül'le görüşmesinin ertelenmesi sebebi ile Türkiye'den daha geç ayrılması bekleniyor...

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler