YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da operasyon:34 gözaltı
Ankara'da operasyon:34 gözaltı
15 Şubat 2010 12:08
TEDAŞ ve Maliyeden görevli persnolinde katıldığı operasyonda 53 işyeri kontrol edildi

Başkentte, Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri başta olmak üzere TEDAŞ ve Maliye ekiplerinin de katıldığı denetimlerde 34 kişi gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Altındağ ve Çankaya ilçelerinde vatandaşların huzurunun sağlanmasına yönelik genel denetimlerde bulundu.

Umuma açık eğlence yerleri ile yollarda yapılan genel asayiş uygulamalarında 34 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılardan 11'inin haklarında daha önceden işledikleri suçlar dolayısıyla arama kaydının bulunduğu öğrenildi. 23 kişi hakkında da çeşitli suçlardan işlem yapıldı. Zanlılarla birlikte bir kuru sıkı ve ruhsatsız iki tabanca ele geçirildi.

Ekiplerin yaptıkları kimlik kontrolünde, 2004 vatandaşın kimlik sorgulamaları yapılarak haklarında herhangi bir arama kaydının olup olmadığına bakıldı.

Asayiş şube müdürlüğünün çeşitli birimlerinden çok sayıda polisin katıldığı denetimlerde, TEDAŞ ve Maliyeden görevliler de hazır bulundu.

Ekiplerin cuma ve cumartesi akşamı umuma açık toplam 53 iş yerini denetledikleri, bunlardan 17'si hakkında işlem yaptıkları belirtildi.

İşlem yapılan yapılan yerlerin 5'inde kaçak elektrik kullanıldığı belirlenirken, maliye ekiplerince yapılan kontrollerde mevzuata aykırı çalıştırılan iş yerlerine 9 bin 917 TL para cezası verildi.

Ayrıca, 3 iş yerine 4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun kapsamında sigara içildiği gerekçesiyle işlem yapılırken, bu iş yerlerinde sigara içtiği görülen 4 kişiye ise Kabahatler Kanunu çerçevesinde idari para cezası uygulandı.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler