YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da operasyon: 9 gözaltı
Ankara'da operasyon: 9 gözaltı
27 Nisan 2010 10:58
Ankara'da jandarmanın 5 ayrı yerde düzenlediği operasyonlarda 9 kişi gözaltına alındı.

Ankara Jandarma Alay Komutanlığı ekiplerinin Ankara genelinde gerçekleştirdiği 5 ayrı çalışmada, 9 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul'da temin edilen sahte paraların İzmir ve Ankara'da piyasaya sürülmek istendiği bilgisine ulaşan Ankara Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri, sahte paraları taşıyan kişinin Polatlı'da olduğunu öğrenmesi üzerine operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda M.Y. gözaltına alınırken, zanlıyla birlikte 201 adet 100'lük banknotlar halinde sahte Amerikan doları ele geçirildi. M.Y. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Jandarma ekiplerinin kalpazanlara yönelik gerçekleştirdiği bir diğer operasyonda ise H.Ş, İstanbul'dan getirdiği sahte Türk liralarıyla Kazan otoban gişelerinde yakalandı. Operasyonda, 5 bin 950 TL değerinde 119 adet sahte 50 TL'lik banknot ele geçirildi. Zanlı, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

AYAŞ'TA ÇALDILAR, ESKİŞEHİR'DE YAKALANDILAR

Ayaş Evci köyü yakınlarındaki dinlenme tesisinde park halindeki bir otomobilden cep telefonu, para, kredi kartları ve kimliklerin çalınmasının ardından harekete geçen jandarma ekipleri, aynı gün bir başka gasp olayının da aynı kişiler tarafından gerçekleştirildiğini tespit etti. Her iki olayın meydana geldiği yerlerdeki güvenlik kameralarını inceleyen jandarma ekipleri, kimliklerini tespit ettikleri zanlıların birçok hırsızlık olayından sabıkalarının bulunduğunu da belirledi. Ekiplerin çalışmalarını sürdürmesi üzerine 5 zanlı Eskişehir'de gözaltına alındı. Zanlılardan A.Y, İ.G. ve D.A. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Yaşları 18'in altında olan iki şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Etimesgut İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde meydana gelen iş yerinden hırsızlık olayıyla ilgili çalışma yürüten Jandarma ekipleri, olayın faili olduğunu tespit ettiği T.T'yi, düzenlediği operasyonla gözaltına aldı. T.T'nin ifadesinde, hırsızlığı B.Y, Y.T, M.T. ve F.T ile birlikte gerçekleştirdiğini belirtmesi üzerine söz konusu zanlılar hakkında yakalama emri çıkartılırken, jandarmada işlemleri tamamlanan T.T hakkında mahkemece tutuklama kararı verildi.

Jandarma ekiplerinin yaptığı istihbarat çalışmaları sırasında Gölbaşı'nda oturan bir kişinin değişik kişiler adına hazırlattığı sahte sürücü belgelerini AŞTİ'de teslim alacağı belirlendi. AŞTİ'de önlem alan ekipler, M.Ş.I'yı 3 adet sahte sürücü belgesiyle yakaladı. Zanlı, çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler