YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da operasyon
Ankara'da operasyon
21 Nisan 2010 12:30
Ankara polisinin düzenlediği operasyonda 16 kilo esrar ve 1 kilo eroin ele geçirildi

Ankara Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin uyuşturucu tacirlerine yönelik gerçekleştirdiği operasyonlarda 16 kilo esrar ve bir kilo eroin maddesi ele geçirildi.

Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Mamak'ta iki ayrı gruba yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda, birinci gruptan 11 kilo 850 gram esrar maddesi ile uyuşturucu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen bin TL ele geçirildi. Bu olayla ilgili altı kişi gözaltına alındı.

Polisin ikinci gruba yönelik aynı gece düzenlediği operasyonda ise dört kilo 650 gram esrar maddesi elde edildi. Bu olayla ilgili de dört kişi yakalandı.

İki ayrı operasyonda gözaltına alınan Adana ve Gaziantep'ten getirdikleri esrar maddesini piyasaya sürmeye çalışan 10 kişi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Ankara polisi, bir istihbari çalışmadan faydalanarak da uluslararası taşımacılık yapan bir TIR'ın İpsala Hudut Kapısı'ndan yurt dışına uyuşturucu götüreceğini tespit etti.

Ankara ve Edirne Emniyet Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyon sonucu 11 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerle birlikte bir kilo 71 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğünde sorgulanan zanlılar bugün Adliyeye çıkarıldı.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler