YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da operasyon: 24 gözaltı
Ankara'da operasyon: 24 gözaltı
15 Haziran 2010 09:07
Ankara polisi, bir ihbari değerlendirerek çıkar amaçlı suç örgütü kurdukları bildirilen 24 kişiyi gözaltına aldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin gerçekleştirdiği operasyonda çıkar amaçlı suç örgütü kurdukları bildirilen 24 kişi gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, bir istihbaratı değerlendirerek, Yenimahalle ve Keçiören'de zorla para toplayan bir grup tespit etti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda gerçekleştirilen operasyonda 24 zanlı gözaltına alındı.

Zanlılardan 2'sinin polis, 2'sinin de belediyede zabıta görevlisi olduğu bildirildi.

Gözaltına alınan kişilerin kendilerini polis ve zabıta olarak tanıttıkları, seyyar satıcılardan ve pazar esnafından zorla para topladıkları, hafriyatçılardan yasak yerlere döküm yapmalarına müsaade ederek çıkar sağladıkları, cep telefonlarına format atarak bazı kişileri yasal olmayan yollardan dinledikleri, izinsiz kazı yaptıkları belirtildi.

Zanlıların ayrıca çek-senet tahsilatı yaptıkları, hacizli araçlar temin ederek ''ikiz araç'' yapmak suretiyle sahte ruhsat ve plaka düzenledikleri tespit edildi.

Yakalanan kişilerle birlikte 6 tabanca, 1 el bombası, 10 jammer, dinleme aygıtı tarayıcısı, dinleme programı yüklemeye müsait cep telefonları, çok sayıda başkasına ait kimlik fotokopileri, sahte ruhsatlar, 8 el telsizi, kalaşnikof mermileri, polis ve zabıta kimlikleri 4 bilgisayar kasası, 2 laptop bilgisayar ve 2 adet ikiz plakaya ait ruhsat ele geçirildi.

Emniyetteki sorguları tamamlanan zanlılar, adliyeye gönderildi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler