YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da korkutan deprem
Başkent Ankara'da gece saatlerinde 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi..
Ankara'da korkutan deprem
19 Şubat 2010 / 07:08 Güncelleme: 19 Şubat 2010 / 07:13

Başkent Ankara'da, merkez üssü Akyurt ilçesi olan 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Gece saat 02.35 sıralarında meydana gelen depremde can ve mal kaybının yaşanmadığı bildirildi. Yaklaşık yarım saat sonra merkez üssü Elmadağ ilçesi olan 3.0 büyüklüğünde başka bir deprem daha meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nden edinilen bilgiye göre, saat 02.35 sıralarında merkez üssü Akyurt olan Richter ölçeğine göre 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı, başka merkez olmak üzere Ankara'nın ilçelerinde de hissedildi. Depremin merkez üssü olan 22 bin nüfuslu Akyurt ilçesinde vatandaşların büyük çoğunluğu uyurken hissetti. Depremle birlikte büyük korku yaşayan vatandaşlar, ne olduğunu anlamak için evlerinin balkonlarına ve dışarıya fırladı. Polis ekipleri de çevrede can ve mal kaybının olup olmadığını kontrol etti. Deprem korkusuyla bazı vatandaşlar sabaha kadar bekledi.

Gece İzmit'e yola çıkacağı için uyumayan Akyurt ilçesi sakinlerinden Ali Kırkeçili "Deprem rüzgâr gibi geldi. Ne olduğunu anlayamadık. Kanepeler ve evdeki bazı eşyalar sallandı. Ben ayaktaydım. Diğer aile fertlerini de kaldırdım. Çok anlık yaşadık depremi" diye konuştu. Sarsıntılar sırasında ilçe sakinlerinin yataklarından kalktıkları ve büyük korku yaşadıkları öğrenildi.

Cihan

ALBAYRAK
 // EMRE KAAN
YA HAKİKATEN ACAYİP KÖTÜ BİŞEYDİ. BEN AİLEMİ UYANDIRMADIM ÇÜNKÜ BEN UYANINCA ÖYLE ŞEYLER OLUYOR. DEPREM DEĞİLDİR SANDIM VE UYUDUM. SABAH HABERLERDE GÖRDÜM 4.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM OLDUĞUNU...VE BİRAZ DAHA DİKKAT EDERİM BUNDAN SONRA FELAKETTİ YA...
19 Şubat 2010 14:37
deprem
 // sibel
gerçekten aniden gerçekleşen bir depremdi biz mamakta oturmamıza rağmen hissettik ne olduğunu anlayamadık...
19 Şubat 2010 09:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler