YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da ilginç buluşma
İsviç're Milli Günü'nde karşılaştılar
Ankara'da ilginç buluşma
31 Temmuz 2009 / 23:46 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

İsviçre Milli Günü nedeniyle düzenlenen resepsiyon, Adalet Bakanı Ergin ile YARSAV Başkanı Eminağaoğlu'nun buluşmasına sahne oldu.  


 
İsviçre'nin Ankara Büyükelçisi Raimund Kunz'un evsahipliğini yaptığı resepsiyonda karşılaşan Sadullah Ergin ve Ömer Faruk Eminağaoğlu, bir süre sohbet ettiler.


Eminağaoğlu, Ergin ile sohbetinin içeriğine ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, ''HSYK'nın vermiş olduğu kararların bir tavsiye kararı niteliğinde olduğunu, Sayın Bakan'ın sorumluluğunu artırdığını ve bu noktada Sayın Bakan'dan hukuki olarak herkesin hukuksal adımları beklediğini, çünkü HSYK'nın bu kararlarının hukuk dışında yapılanamayacağını ifade ettim'' dedi.


YARSAV Başkanı, Adalet Bakanı Ergin ile adli tatil konusundaki diyaloğuna ilişkin olarak da şunları kaydetti:


''Biz yargıdaki sivil örgüt olarak Adalet Bakanlığı ile ilişki içindeyiz. Genel ve adli tatil konusunda yaşanan sorunlar da var. Yargıç ve savcı arkadaşlarımızın adli tatilin kısaltılması nedeniyle yaşadığı çok ciddi sorunlar var. Çünkü 1 Ağustos'ta adli tatil kullanmak isteyen meslektaşımız, ayın 5-10'una kadar elindeki işleri bitirebilmek için ayrılamıyor. Fiili izin süresi olabildiğinde kısaldı. Kendileri de buna hak verdiğini ve gerekli çalışmaların yapılabileceğini, bu konuyla ilgilendiklerini ifade ettiler. Biz de bu konuda elimizdeki materyali kendilerine ileteceğimizi beyan ettik.''


Eminağaoğlu, ''Gündemdeki konular konuşuldu mu?'' sorusunu ise, ''Aramızdaki görüşmeyi kendisinden alabilirsiniz, öbür türlüsü doğru olmaz diye düşünüyorum'' diye yanıtladı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler