YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da fuhuş operasyonu
Ankara'da fuhuş operasyonu
03 Kasım 2010 11:51
Bir ihbarı değerlendiren Ankara polisi, 10 eve düzenlediği operasyonda yurt dışından getirdikleri kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları ileri sürülen 19 kişiyi gözaltına aldı.

Ankara'da, yurt dışından getirdikleri kadınlara zorla fuhuş yaptırdığı belirlenen 19 kişi gözaltına alındı.

Bir istihbaratı değerlendiren Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, mayıs ayında başlattıkları teknik ve fiziki takip sonucu, Azerbaycan, Kırgızistan, Gürcistan ve Türkmenistan'dan çocuk ve yaşlılara bakıcı, güzellik uzmanı olarak getirilen kadınlara zorla fuhuş yaptırıldığını belirledi.

Ulus'taki 4 otel ile Yenimahalle, Çankaya ve Mamak ilçelerindeki 10 eve düzenlenen operasyonda 19 kişi gözaltına alındı.

Zanlılardan Gürcistan uyruklu Türk vatandaşı Limon Y, Ramazan C, Ramazan E, Muzaffer K, Feruza K, Halil H, Dilfuza K, Halil Y, Yılmaz A, ''insan ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, fuhşa yer temini'' gibi suçlardan tutuklandı.

Mağdur kadınlardan 4'ünün ülkelerine gönderilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edildiği, 2'sinin sığınma evlerine yerleştirilmek için başvuruda bulunduğu bildirildi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler