YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da eylem hazırlığındaki iki canlı bomba yakalandı
Yılbaşında Ankara Kızılay civarında eylem yapmayı planlayan 2 canlı bomba yakalandı. Canlı bombaların yılbaşında Kızılay'da eylem yapacağı öğrenildi.
Ankara'da eylem hazırlığındaki iki canlı bomba yakalandı
30 Aralık 2015 / 11:41 Güncelleme: 30 Aralık 2015 / 14:24

AA muhabirinin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve emniyet kaynaklarından aldığı bilgiye göre, yılbaşı gecesi Kızılay'da alışveriş merkezi ve barlar sokağı olmak üzere kutlama yapacak iki ayrı noktada canlı bomba eylemi yapma hazırlığında oldukları tespit edilen iki kişi gözaltına alındı.

foto-456.jpg

İsimlerinin M.C ile A.Y. olduğu öğrenilen iki erkek şüphelinin DAEŞ üyesi olduğu tespit edildi.

Ankara polisinin Yakup Abdal mahallesinde düzenlediği operasyonda, şüphelilerle birlikte canlı bomba yelekleri ve bu yeleklerin içerisinde patlamaya hazır, çelik bilye ve çubuklarla güçlendirilmiş bomba düzenekleri ele geçirildi.

Operasyonda gözaltına alınan iki kişi, sorgulanmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Şüphelilerin, 10 Ekim'de Ankara Gar'ı önündeki eylemde kullanılan patlayıcılardan daha geniş bir alana etki edebilecek bir düzenek hazırladıkları ve amaçlarının çok daha kişiye zarar vermek olduğu tespit edildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler