YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da doğalgaz zehirlenmesi
Ankara'da doğalgaz zehirlenmesi
12 Kasım 2009 08:20
Çankaya'da doğalgaz kaçağı nedeniyle anne ve kız zehirlendi

Ankara'nın Çankaya ilçesinde anne ve kızı doğalgazdan zehirlendi. Anne ve anneannesiyle aynı evde bulunan küçük çocuk ise doğalgazdan etkilenmedi. Zehirlenmenin yaşandığı binanın tümünde kaçak tespit edilmesi üzerine, bina sakinleri polis tarafından kapıları tek tek çalınarak uyandırıldı. Binanın gaz akışı doğalgaz ekipleri tarafından kesildi. Zehirlenmeye binadaki doğalgaz tesisatının eski olmasının neden dolduğu bildirildi.

Libya Caddesi 27 numaralı Komşuoğlu Apartmanı'nın 7 numaralı dairesinde oturan Hicran Çakar (67) ve kızı Melahat Hançer (47), gece saat 04.00 sıralarında doğalgazdan zehirlendi. Melahat Hançer'in evde bulunan oğlu ise doğalgazdan etkilenmedi. Zehirlendiklerini anlayan aile 112'yi arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri anne ve kıza ilk müdahaleyi yaptı. Anne ayakta tedavi edilirken, durumu ağır olan kızı ise, tedbir amaçlı hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Hançer'in durumunun iyi olduğu ve taburcu edildiği öğrenildi.

DOĞALGAZ KAÇAĞI TESPİT EDİLEN BİNADA VATANDAŞLAR POLİS TARAFINDAN UYANDIRILDI

Öte yandan doğalgaz acil servis ekipleri, binada gaz kaçağı olup olmadığını kontrol etti. Yapılan kontrollerde binanın tamamında gaz kaçağının tespit edilmesi üzerine bina sakinleri polis tarafından tek tek kapıları çalınıp uyandırıldı. Doğalgaz görevlisi, kaçağa eski havagazından kalma tesisatın neden olduğunu söyledi. Görevli, binanın doğalgaz akışını kestiklerini tesisatta yeniden bir düzenlenme yapılması gerektiği uyarısında bulundu.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler