YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da darbe protesto edildi
Ankara'da Mısır Büyükelçiliği önünde toplanarak, ülkedeki askeri darbeyi protesto eden bir grup, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek verdi.
Ankara'da darbe protesto edildi
08 Temmuz 2013 / 08:32 Güncelleme: 08 Temmuz 2013 / 08:34

AK Parti İl Gençlik kolları üyeleri, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek olmak ve darbeyi protesto etmek için Mısır'ın Ankara Büyükelçiliği önünde toplandı.

Mursi'nin fotoğraflarının bulunduğu pankartlar taşıyan gurup, "Dik dur eğilme, Türkiye seninle" "Paşaların tankı yıldıramaz halkı" "Mursiciler burada darbeciler nerede" sloganları atan ve tekbir getirdi. Bu arada grup, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan lehine de sloganlar attı.Grup adına bir açıklama yapan AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Alperen Ayar, "Ey Mısır ey memleket-i kadim, Demokrasinize ve oylarınıza sahip çıkın. Bizler yüreğinde demokrasi aşkı olan Türkiyeli gençler olarak bu mübarek yolda yanınızdayız. Direnişinize selam olsun" dedi.Eylemin yapıldığı Büyükelçilik önünde çevik kuvvet polisleri yoğun güvenlik önlemi alırken, grup kısa süreli oturma eyleminin ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler