YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da çatılar uçtu, ağaçlar devrildi
Ankara'da çatılar uçtu, ağaçlar devrildi
18 Nisan 2012 18:32
Ankara'da şiddetli rüzgar nedeniyle toz bulutu oluşurken, bazı binaların çatıları uçtu, ağaçlar devrildi ve araçlarda hasar meydana geldi... Yetkililer Karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyardı...

Başkent, zaman zaman etkisini arttıran rüzgar nedeniyle toz bulutuyla kaplandı. Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü ve İbn-i Sina Hastanesi'nin de aralarında bulunduğu bazı binaların çatıları rüzgarın etkisiyle uçtu.

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü önünde park halinde bulunan, Rektör Prof. Dr. Murat Tuncer'e ait makam aracı, üzerine çatı parçasının düşmesi sonucu hasar gördü.

Öte yandan, kentin farklı noktalarında da ağaçlar ve trafik levhaları devrildi. Atatürk Bulvarı Akay Kavşağı girişinde, trafik levhası rüzgarın etkisiyle yol üzerine devrildi. Nenehatun Caddesi'nde de park halindeki araç, üzerine ağaç devrilmesi sonucu hasar gördü.

Büyükşehir belediyesi yetkilileri, yaklaşık 25 ihbar aldıklarını, belediye ekiplerinin rüzgar nedeniyle meydana gelen olaylara anında müdahale ettiğini bildirdi.

Karbonmonoksit zehirlenmelerine dikkat

Bu arada, Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Ankara'da etkili olan lodos nedeniyle karbonmonoksit zehirlenmeleri konusunda uyarıda bulunuldu.

Bacaya bağlı doğalgazlı cihazların kapatılması ve sobaların söndürülmesi istenen açıklamada, özellikle temizliği ve bakımı yapılmamış bacaların çekiminin azalacağı, bu durumun karbonmonoksit zehirlenmelerine neden olabileceği vurgulandı.

Doğalgazlı cihazların baca çekişinin ve sızdırmazlıklarının kontrol ettirilmesi gerektiği belirtilen açıklamada, acil durumlarda ''230 73 84 ve 0 506 722 52 63'' numaralı telefonların aranabileceği belirtildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler