YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da bir garip toplantı
Ankara Beşevler'de değişik illerden gelen 50 kişinin bir kafede toplantı yaptığı ihbarı üzerine polis mekana baskın yaptı. En yüksek rütbelisi albay olan 50 kişilik grup toplantı gerekçelerini "askeri okuldan devre arkadaşlığı"olarak açıkladı.
Ankara'da bir garip toplantı
19 Eylül 2010 / 08:23 Güncelleme: 19 Eylül 2010 / 08:37

Ankara Beşevler’deki Yeşil Bahçe adlı kafeye Mersin, Sakarya, İstanbul, Ankara, Kütahya plakalı sivil araçlarla gelen 50 kişilik grubun toplantısına ihbar üzerine polis baskın düzenlendi.

Polisin yaptığı GBT kontrollerinde olumsuz durum bulunmazken, toplantıya gelenler arasında en rütbelisi albay olmak üzere askeri şahısların olduğu anlaşıldı. Askerlerin yer aldığı toplantıda salona Atatürk posteri ve Türk Bayrağı asılması dikkat çekti. Sabah 08.00’da başlayan kafedeki yemekli toplantı, Emniyet yetkililerinin eşliğinde akşam saatlerine kadar devam etti. Toplantı yapan askerlerin silahlı oldukları tespit edilirken, cafe çıkışında gazetecileri karşısında gören grubun, “Darbe yapacağız” diyerek güldükleri görüldü. Katılımcıların polise verdikleri ifadede toplantı gerekçesini önce “askeri okuldan devre arkadaşlığı” olarak belirtti, daha sonra Facebook sayfası üzerinden buluştuklarını söylemeleri şüphe uyandırdı. Grup, Facebook adreslerini ise belirtmedi.

Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler