YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da AP'deki skandal sergiye tepki çığ gibi büyüyor
Masumları katleden PKK /YPG/PYD’li teröristlerin propagandasını yapmaktan vazgeçmeyen ikiyüzlü Avrupa’ya tepki çığ gibi. “Benim teröristim iyi” diyen AP bu tavrıyla Türkiye’de yüzlerce sivilin can verdiği katliamlara da sahip çıkmış oldu.
Ankara'da AP'deki skandal sergiye tepki çığ gibi büyüyor
14 Temmuz 2016 / 09:15 Güncelleme: 14 Temmuz 2016 / 09:19

Türkiye’de yaşanan terör olaylarına karşı tepki göstermekte net bir tavır sergilemekten kaçınan Avrupa, kanlı terör örgütü PKK ve PYD’nin hamiliğini yapmaya devam ediyor.

Brüksel’de AB Zirvesi’nin yapılacağı Avrupa Konseyi binasının önünde PKK’nın çadır kurmasına izin verdiği için Türkiye’nin tepkisi ile karşılaşan Batı dünyası, daha sonra Avrupa Parlamentosu’nun koridorlarını terör örgütünün paçavraları ile donattı.

TESCİLLİ DESTEK

İkiyüzlülükte sınır tanımayan Avrupa, Türkiye’ye vize serbestîsi verilmesi için de terörün tanımının değişmesini şart olarak masaya getirdi. Bir yandan terörü kınarmış gibi yaparken, diğer yandan Türkiye’de gerek güvenlik güçlerine gerekse sivillere yönelik saldırılar düzenleyen silahlı örgütleri besleyip, eli kanlı katillere kucak açan Batı dünyası, Avrupa Parlamentosu binasında açılan PKK/PYD fotoğraf sergisiyle PKK-AB işbirliğini bir kez daha tescil etmiş oldu.

Bu görüntüler, Avrupa’nın, kanlı saldırılarla çözüm sürecini bitiren yaşlı, genç, çocuk demeden Türkiye’de masum insanların kanını dökmeye devam eden terör örgütü PKK’ya verdiği desteğe de resmiyet kazandırdı. Avrupa’nın bu tavrı, yüzlerce masumu katleden terör örgütünün Ankara Güvenpark, Merasim Sokak ve Vezneciler saldırıları gibi yüzlerce masumun yaşamını yitirdiği toplu katliamlarına sahip çıktığının da göstergesi oldu.

SORUN GÖRMEDİLER

Avrupa Parlamentosu Sosyal Demokrat Grubu’nun Türkiye ile ilgili konulardaki sözcüsü Dimitris Komodromos, terör sergisinde herhangi bir sorun görmediklerini söyledi. Komodromos, sergide DAEŞ’e karşı mücadele eden Kürtlerin fotoğraflarının yer aldığını ileri sürerek, PKK ve PYD’yi aklamaya çalıştı. Komodromos, “DAEŞ lideri Ebubekir El Bağdadi’nin fotoğrafının olduğu bir sergiye de izin verilip verilmeyeceği ile ilgili bir soruya ise cevap vermekten kaçındı.  

TERÖRİSTİN İYİSİ OLMAZ

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Avrupa Parlamentosu’nda terör örgütü sergisinin açılmasına ilişkin, “Bütün uluslararası camiaya, canımız yanan bir ülke olarak sesleniyoruz. Artık bırakın ‘şu benim teröristim, bu senin teröristin, bu terörist bana zarar verir, şu terörist sana fayda verir, düşmanımın düşmanı, dostumdur.’ Bu zihniyeti bir kenara bırakın” dedi. Kurtulmuş, “Fikri bir tarafa bırakarak kendi görüşlerini yaymak için silahı, bombayı, terörü,karşısındakinin hayatını ortadan kaldırmayı esas almış ve bunu da kendi örgütsel stratejisinin merkezine koymuş olan her örgüt şeytanidir, her örgüt insanlık düşmanıdır” diye konuştu. Nurman Kurtulmuş, böyle bir serginin açılmasının da asla kabul edilemez bir davranış olduğunu dile getirdi.   

KABUL EDİLEMEZ

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, AP’de bazı milletvekillerinin girişimiyle açılan sergide terör örgütü PKK-PYD propagandası yapılmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı. Çelik,”Terör örgütü propagandası yapan bir sergi açılması, insanlığa karşı suç işleyen bir örgüte AP binasında yer açılması anlamına gelir” ifadesini kullandı. Bakan Çelik, terör propagandası yapılan bir sergi açılmasının, evrensel değerlere olduğu kadar Avrupa Birliği’nin temsil ettiği değerlere de karşı olduğunun altını çizdi. Çelik açıklamasında “Bir yerde PKK-PYD sergisine izin verilmesi DAEŞ propagandası yapılmasından farksızdır. AP’nin masum insanları katleden terör örgütlerinin propagandasını yapan bu tip etkinliklere izin vermemesi gerekir. AP’nin AB değerlerine de karşı olan bu oluşumlara karşı kararlı bir duruş sergilemesini bekliyoruz” ifadesine yer verdi.

HAKSIZ YAKLAŞIM

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Avrupa Parlamentosu’nun bu tutumu, terörün propagandasıdır, teröre açık destektir. Terörün propagandası, ifade hürriyeti olarak değerlendirilemez” açıklamasını yaptı. Sergiyi sosyal paylaşım sitesindeki hesabında değerlendiren Bozdağ, “Teröre destek ve prim veren bu çirkin tutumundan dolayı Avrupa Parlamentosu’nu kınıyorum. Terör örgütleri arasında ayrım yapan bu haksız yaklaşım, asla kabul edilemez. AB ve Avrupa Parlamentosu, bu haksız tutuma derhal son vermeli” dedi. 

ÇEKİDÜZEN VERSİNLER

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan da sosyal medya hesabında konuya ilişkin değerlendirmede bulundu. Elvan, “Avrupa’nın bir terör örgütüne karşı tutumu bu olmamalı. Terörün iyisive kötüsü yoktur. Bir terör örgütüne yakınlık, bütün terör örgütlerine yakınlık anlamına gelir. Bu tutumu kınıyor, AP’yi kendine çekidüzen vermeye davet ediyorum”  ifadesini kullandı.             

DIŞİŞLERİ KINADI

Dışişleri Bakanlığı da Avrupa Parlamentosu’nu kınayan bir mesaj yayınladı. Mesajda, “Avrupa Parlamentosu bu şekilde, hemen her gün masum insanların canını alan kanlı bir terör örgütünün propagandasına, dolayısıyla terörizmin teşvikine alet olmuştur. DAEŞ de, PKK da terör örgütleridir. Bir terör örgütünü diğer terör örgütüne tercih etmek, terörizmin tüm kurbanlarının anısına saygısızlıktır. Çifte standartlar Avrupa Birliği’nin imajını ciddi biçimde zedelemektedir” denildi.

BU NASIL DOSTLUK

Avrupa Parlamentosu’ndaki terör sergisine bir tepki de muhalefet partisi CHP’den geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, terör örgütü elebaşı ile bazı teröristlerin fotoğraflarının yer aldığı sergiye ilişkin, “Ülkemizdeki terörizm sorununa karşı dayanışma içinde olmasını beklediğimiz ülkelerin ortak parlamentosunda, Türkiye’ye karşı yapılmış bu saygısızca tavrı benimsemek mümkün değil. Bu nasıl dostluk anlayışı?” dedi. 

acılılar
 // makcay3
100 yıllık kuyruk acıları var ,rahat vermezler,bizde tedbir almalıyız,içerideki betahlar ile iş birliği yaparak güdümlü ülke yapmak istiyorlar,HALKIMIZ GÖRÜYOR,SİYASİLER GÖRMÜYORLAR
...
14 Temmuz 2016 Perşembe 11:04
medeni avrupa
 // hakan
terörist avrupa bütün dünyayı kana bulamadı mı? Amerikadaki yerli halkı (maya,astek, inka Kızılderililer) kim yok etti? cevap medeni avrupa. Afrikanın kanını kim emdi? medeni avrupa? Asyayı kim sömürdü? medeni avrupa. Şu anda dünyadaki bütün huzursuzlukların kaynağı kim? Hristiyan dünyası....
14 Temmuz 2016 Perşembe 10:56
1
 // 1
demi bende tepki vereyim Avrupada Avrupada ki patlama için yuruyus yapsalar bizim milletvekilleri en önde gider......
14 Temmuz 2016 10:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler