YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da akarkayıt baskını
Ankara'da akarkayıt baskını
21 Nisan 2011 12:58
Ankara İl Jandarma Komutanlığı, Kızılcahamam ilçesinde sahte akaryakıt satışı yaptığı ileri sürülen bir istasyona baskın düzenledi. Operasyonda 4 bin litre tiner ve 22 bin litre kaçak motorin ele geçirildi.

Ankara İl Jandarma Komutanlığınca düzenlenen operasyonda, 4 bin litre tiner ve 22 bin litre kaçak motorin ele geçirildi, konuyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, jandarma ekipleri, istihbarat çalışmaları sonucunda, Kızılcahamam ilçesi Ankara-İstanbul D-750 Karayolunun 89. kilometresinde bulunan bir akaryakıt istasyonunda ''kaçak akaryakıt'' satışı yapılarak haksız kazanç elde edildiği bilgisine ulaştı.

Adli makamlardan alınan izin doğrultusunda söz konusu akaryakıt istasyonuna kaçak mazot taşıdığından şüphelenilen bir kamyoneti takibe alan jandarma istihbarat ekipleri, kamyonet yer altı tankına kaçak akaryakıt boşalttığı sırada akaryakıt istasyonuna baskın yaptı.

Enerji Piyasası Denetleme Kurulu denetçilerinin de katılımıyla yapılan incelemede, kamyon kasasına monte edilmiş plastik su depoları içerisinde 4 bin litre tiner maddesi ve iki yer altı tankında ise 22 bin litre kaçak motorin ele geçirildi.

Ele geçirilen kaçak akaryakıtlar İl Özel İdaresi Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Kaçak akaryakıt taşımasında kullanılan kamyonete ''ihtiyati tedbir kararı'' konulurken, akaryakıt istasyonunun işletmecisi H.Ç. ve kamyon sürücüsü T.B. gözaltına alınarak haklarında ''5015 Sayılı Petrol Piyasası Kanununa muhalefet'' suçlamasıyla yasal işlem başlatıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler