YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da 20 iş yeri kül oldu
Siteler yangınında 20 işyeri kül oldu
Ankara'da 20 iş yeri kül oldu
08 Ağustos 2012 / 22:25 Güncelleme: 08 Ağustos 2012 / 22:27
Ankara Siteler'de bulunan mobilya parçaları üreten bir atölyede akşam saatlerinde çıkan yangında can kaybı yaşanmazken 20 işyerinde büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

 

Türkiye'nin mobilya merkezi olarak bilinen Siteler'de çıkan yangın korku dolu saatlerin yaşanmasına neden oldu. Demirhendek Caddesi Onay sokakta bulunan mobilya parçaları üreten fason kesim atölyesinde saat 18.00 sıralarında henüz belirlenemeyen sebeple yangın çıktı. Yangını fark eden işyeri çalışanları, müdahale ederek itfaiye ekiplerine haber verdi. İşyerinde bulunan yanıcı malzemelerin ve suntalara sıçrayan alevler nedeniyle yangın kısa sürede büyüdü. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi.

Alevlerin sardığı işyerine itfaiye ekipleri müdahalede yetersiz kalınca, yangın çevrede bulunan yaklaşık 20 işyerine sıçradı. Daha da büyüyen yangın nedeniyle işyeri çalışanları ve dükkan sahipleri itfaiye ekiplerine zaman zaman tepki gösterdi. Yangının kendi işyerlerine sıçramasını engellemek isteyen vatandaşlar büyük panik yaşadı.

Marangozlar Odası Başkanı Rıfat Aktaş, itfaiye ekiplerinin olay yerine geç geldiğini ve itfaiye ekiplerinin yetersiz olması sebebiyle yangının büyüdüğünü iddia etti. Yangın nedeniyle 20 işyerinin yandığını belirten Aktaş, itfaiye ve belediye ekiplerine tepki gösterdi.

Yaklaşık 3 saatte kontrol altına alınabilen ve korku dolu anların yaşanmasına neden olan yangında ölen ya da yaralanan olmazken işyerlerinde büyük çaplı maddi hasar meydana geldi. Polis ve itfaiye ekipleri yangının çıkış nedenini belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

(CİHAN)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler