YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da 1 Mayıs önlemleri
Ankara'da 1 Mayıs hazırlıkları sürüyor. Kutlamlarda önlem olarak tam 6 bin 500 polis görev alacak...
Ankara'da 1 Mayıs önlemleri
30 Nisan 2012 / 16:20 Güncelleme: 30 Nisan 2012 / 16:20

Ankara'da, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarında, 6 bin 500 polis görev alacak.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, kentin farklı noktalarında düzenlenecek kutlama etkinlikleri için güvenlik tedbirleri kapsamında hazırlıklarını tamamladı.

Güvenlik tedbirleri için İl Emniyet Müdürlüğü'nün çeşitli birimlerinden 6 bin 500 polisin görev alacağı öğrenildi.

Bu arada, kutlamalar kapsamında Memur-Sen üyeleri, sendikanın genel merkezinde toplanıp, Tandoğan Meydanı'na yürüyecek. 1 Mayıs'ı Tandoğan Meydanı'nda kutlayacak Hak-İş üyeleri de Hipodrom'da toplanacak. Türk-İş ve Türkiye Kamu-Sen de Tandoğan'daki kutlamalara katılacak.

KESK ve DİSK'in başı çektiği diğer emek ve meslek örgütleri ise 1 Mayıs'ı Sıhhiye Meydanı'nda kutlayacak.

ÖDP'li bir grup da Ulus'ta, Ulus Heykeli önünde, 1 Mayıs'ı kutlayacak. Birleşik Kamu-İş Görenleri Sendikaları Konfederasyonu üyeleri de Ankara Garı'nda toplanıp, Sıhhiye Meydanı'na yürüyecek.

Tandoğan Meydanı'nda 2 bin 500, Sıhhiye çevresinde ise 4 bin polis görev alacak.


-Başkentte bazı yollar yarın ulaşıma kapalı-


Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Kazım Karabekir Caddesi Ulaştırma Kavşağı'ndan Tandoğan Meydanı'na kadar, ulaştırma kavşağı Tandoğan istikametine dönüş varyantları, Celal Bayar Bulvarı Kazım Karabekir Caddesi'ne giriş varyantları, Beşevler Kavşağı Dögol Caddesi girişi, Anıt Caddesi ile Tandoğan Meydanı Gazi, Mustafa Kemal Bulvarı Ankaray Maltepe Durağı arası ile Tandoğan Meydanı'na açılan cadde ve sokaklar miting süresince araç trafiğine kapatılacak.

Tren Gar'ından itibaren başlayacak yürüyüş nedeniyle de; Talat Paşa Bulvarı, Ulaştırma Kavşağı ile Hasırcılar Kavşağı arası, Cumhuriyet Caddesi Baruthane Kavşağı, Gar Kavşağı arası, Kazım Karabekir Caddesi, Ulaştırma Kavşağı ile Kazım Karabekir Kavşağı arası kortejin hareketine göre, Atatürk Bulvarı, Osmanlı Kavşağı ile Kızılay Kavşağı arası, Mithat Paşa Caddesi, Necatibey Caddesi, miting süresince araç trafiğine kapalı olacak. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler