YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da 1 Mayıs...
Sıhhiye Meydanı'ndaki 1 Mayıs kutlamalarında arbede çıktı. Aralarında BDP'lilerin de bulunduğu bir grup ile Birleşik Kamu iş Konfederasyonu üyeleri birbirlerine tekme, tokat ve bayrak sopalarıyla saldırdı.
Ankara'da 1 Mayıs...
01 Mayıs 2011 / 14:45 Güncelleme: 01 Mayıs 2011 / 15:05

Ankara'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü çerçevesinde düzenlenen miting, katılımcıların Sıhhiye Meydanı'nda yerini almasıyla başladı.

Ankara Garı'nda toplanan katılımcılar taleplerini içeren dövizler taşıyıp çeşitli sloganlar atarak Sıhhiye Meydanı'na geldi.

Katılımcılar Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi önünde oluşturulan polis noktasında üzerleri aranarak meydana alındı. Tüm grupların alana girmesinin ardından miting hep bir ağızdan söylenen 1 Mayıs Marşıyla başladı.

İKİ GRUP ARASIDAN ARBEDE

Ankara'da 1 Mayıs kutlamalarına katılmak üzere Sıhhiye Meydanı'na gelen aralarında BDP'lilerin de bulunduğu bir grup ile Birleşik Kamu İş Konfederasyonu üyeleri arasında arbede çıktı. Arbedede, 2 sendikacı ile 1 basın mensubu hafif şekilde yaralandı.

Ankara'da Sıhhiye Meydanı'nda kutlanacak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü için, siyasi partiler, sendikalar ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin Sıhhiye Meydanı'na gelişleri sürüyor.

Sıhhiye Meydanı'nda polis tarafından oluşturulan arama noktasına geldikleri sırada, aralarında BDP'lilerin de bulunduğu bir grup ile Birleşik Kamu İş Konfederasyonu üyeleri arasında arbede çıktı. Birbirlerine bayrak sopaları, tekme ve tokatlarla saldıran iki grup, yürüyüşü organize eden tertip komitesi üyeleri ve polis tarafından ayrıldı.

Arbede sırasında 2 sendikacı hafif şekilde yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Anadolu Ajansı Foto Muhabiri Fırat Yurdakul da gözüne bir cismin isabet etmesi nedeniyle yere düştü. Meslektaşlarının yardımıyla alandan uzaklaştırılan Yurdakul'a, belediyeye ait bir araçta müdahale edildi. Foto Muhabiri Yurdakul, müdahalenin ardından görevine devam etti.

Arbedenin ardından, Ankara Adliyesi önüne gelen Birleşik Kamu İş üyeleri adına Birleşik Büro-İş Sendikası Başkanı Haydar Şahindokuyucu açıklama yaptı. Şahindokuyucu, ''sınıf ve kitle sendikacılığı yaptığını iddia edenlerle, ayrılıkçı etnik temelli siyaset yapanlar, Cumhuriyet devrimlerinin savunucusu Birleşik Kamu-İş örgütüne saldırdılar'' dedi.

GAR BİNASINDA TOPLANDILAR

Ankara'daki 1 Mayıs kutlamalarına katılacaklar Gar binası önünde toplanmaya başladı.

Sıhhiye Meydanı'ndaki mitinge katılacak Türk-İş, DİSK, KESK, bazı siyasi parti, meslek ve demokratik kitle örgütleri, toplanma yeri olan Gar önünde biraraya geldi.

Burada oluşturulan kortejin önünde ''Yaşasın 1 Mayıs, Birlik, Mücadele, Dayanışma'' yazılı pankart yer alıyor.

Çeşitli dövizler taşıyan katılımcılar, slogan atarken, davul zurna eşliğinde hayal çekiyor.

Sıhhiye meydanındaki mitingin 14.00'da başlaması planlanıyor.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler