YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara saldırısında 10 kişiye daha gözaltı
Başbakan Davutoğlu, Ankara'daki terör saldırısı öncesinde sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan gönderilen mesajlarla ilgili 10 kişinin daha gözaltına alındığını bildirdi.
Ankara saldırısında 10 kişiye daha gözaltı
15 Ekim 2015 / 12:40 Güncelleme: 15 Ekim 2015 / 13:14

Başbakan Davutoğlu, Ankara'daki terör saldırısı öncesinde sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan gönderilen mesajlarla ilgili 10 kişinin daha gözaltına alındığını bildirdi. TGRT Haber kanalının canlı yayınına katılan Davutoğlu olayın arkasındaki aktörlere kadar uzanan bir soruşturma yürütülmesi gerektiğini belirtti.

Saldırıyla ilgili yürütülen çalışmayı Davutoğlu "İlk iz olarak DEAŞ faktörü itibariyle olağan şüpheli itibarıyla üzerinde durulan bir örgüt olarak ilişkiler ağını ortaya çıkarmaya başladık. Sadece intihar bombacılarının kimliği değil kimlerle iş birliği yaptıkları. İkinci iz olarak Tweet hesapları üzerinden. Burada da bombalama öncesinde bazı aktörlerin ön hazırlık olarak yürüttükleri çalışmalar var. Burada da önemli bir noktaya gelindi" ifadeleri ile özetledi.

Dün ve bugün bu iki izin sürülmesi ile 10 ek tutuklama yapıldığını açıklayan Başbakan Davutoğlu soruşturmaların derinleştirilerek devam ettiğini belirtti.

Kararlılıkla beraber aklı Selim bir başbakanımız var
 // Abdullah
Devletin kararlı duruşu sabır,metaneti netice vermekle beraber düşmanın fırsat beklediği kargaşa ortamınıda boşa çıkarıyor.Allah razı olsun...
15 Ekim 2015 13:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler