YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara polisi alarma geçti
Ankara polisi alarma geçti
24 Eylül 2011 14:12
Ankara'da Kumrular sokaktaki patlamanın ardından kentte kuş uçurtmayan polis denetimlerini sıklaştırdı. AŞTİ çevresinde bir otopark yanına bırakılan çanta polisi alarma geçirdi. Bomba imha ekipleri tarafından fünye ile patlatılan çantadan kıyafet çıktı.

Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi (AŞTİ) civarında durumundan şüphelenilen ve fünye ile patlatılan çantadan kıyafet çıktı.

Alınan bilgiye göre, AŞTİ Ankaray İstasyon Amirliği ekipleri, Ankaray'ın Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi çıkışındaki otopark yanında sahipsiz bir çanta gördü.

Ankaray'ın fakülte giriş çıkışını yolculara kapatan ekipler, çanta civarındaki kişileri de uzaklaştırarak, güvenlik şeridi oluşturdu ve polislere haber verdi.

Olay yerine gelen ekipler, çevre güvenliğini aldıktan sonra, bomba imha ekipleri de çalışmalarına başladı. Özel kıyafetli bir uzman, çantaya fünye yerleştirdi. Fünye ile patlatılan çantadan bir erkeğe ait olduğu belirlenen kıyafetler çıktı.

Ekipler çantayı incelemek üzere emniyet müdürlüğüne götürürken, Ankaray'ın yolcu giriş çıkışına kapatılan bölümü de yeniden yolculara açıldı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler