YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara patlamasında MASAK devrede
29 kişinin hayatını kaybettiği Ankara patlamasında MASAK devreye girdi. Başta ölen bombacı Abdulbaki Sömer başta olmak üzere 15’i tutuklu toplam 26 şüphelinin banka hesapları tek tek incelecek.
Ankara patlamasında MASAK devrede
29 Şubat 2016 / 07:36 Güncelleme: 29 Şubat 2016 / 07:48

Ankara'da 29 kişinin ölümüne neden olan hain saldırıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında önemli bir adım atıldı. Soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ölen bombacı Abdulbaki Sömer başta olmak üzere 15'i tutuklu toplam 26 şüpheli hakkında MASAK'a yazı gönderdi.

Yazıda, “Adı geçen isimlerin banka hesaplarında para, havale, EFT gibi herhangi bir hareketlilik var mı? Üzerlerine kayıtlı mal ya da mülk ne varsa aktarılması talep olunur” denildi. MASAK tarafından para transferleri araştırılmaya başlandığı öğrenildi. Söz konusu konuyla ilgili MASAK'ın hazırlayacağı rapor soruşturmanın seyrini etkileyecek.

PARA TRANSFERİNE BAKILACAK

MASAK, ilk olarak söz konusu isimlerle ilgili olarak banka hesaplarında herhangi bir para transferi gerçekleşip gerçekleşmediğine bakacak. Bu durumda herhangi bir para transferinin olması halinde bunların kim tarafından ve nereden yapıldığı incelenecek. Daha sonra şüpheli isimlerin üzerine kayıtlı mal ve mülk olup olmadığına bakılacak. Yapılan inceleme sonucunda varsa bunların hangi tarihlerde ve nerede olduğu ayrıntılı olarak bildirilecek.

DETAYLI BİR RAPOR HAZIRLANACAK

MASAK, yapacağı araştırma sonrasında elde ettiği bulguları bir rapor haline getirecek. Soruşturmanın önemi açısından söz konusu raporu kısa bir zamanda tamamlanıp, Başsavcılığa gönderilmesi bekleniyor.

Soruşturma genişleyebilir

MASAK'ın gönderdiği rapor doğrultusunda banka hesaplarında herhangi bir hareketlilik elde edilmesi, mal ya da mülk tespit edilmesi halinde Başsavcılık, söz konusu soruşturmayı derinleştirecek.

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler