YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara merkezli "usulsüz dinleme" operasyonu: 30 gözaltı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen "usulsüz dinleme" soruşturması kapsamında sabah saatlerinde Ankara merkezli 10'u aşkın ilde operasyon başlatıldı, 30 şüpheli gözaltına alındı.
Ankara merkezli "usulsüz dinleme" operasyonu: 30 gözaltı
12 Ocak 2016 / 08:39 Güncelleme: 12 Ocak 2016 / 09:29

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü "usulsüz dinleme" soruşturması kapsamında Ankara merkezli 10’dan fazla ilde operasyon başlatıldı. 

Alınan bilgiye göre, soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosunda görevli Cumhuriyet savcısının talimatıyla, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah erken saatlerde Ankara, İzmir ve Kayseri’nin arasında bulunduğu 10’un üzerinde ilde operasyon düzenledi.

Operasyon kapsamında siyasetçiler, gazeteciler, yargı mensupları ve iş adamlarının arasında olduğu 432 kişiyi usulsüz dinledikleri iddiasıyla hakkında gözaltı kararı bulunan ve adreslerinde arama yapılan şüphelilerden 30'u yakalandı.

Şüphelilerin AK Parti, CHP, MHP, BBP ve DYP'li siyasetçileri, Türk Silahlı Kuvvetleri, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay mensupları ile iş adamları ve gazeteci 432 mağdurun telefonlarını usulsüz dinledikleri bildirildi.


AA

meb?
 // numan
hala mebdeki fetöcü öğretmenler zeki çocukları bunların evlerine yurtlarına yönlendiriyor. fetöcüleri bulmak çok kolay sendikaları var, üye olanların hepsi fetöcü. sıra mebe ne zaman gelecek...
12 Ocak 2016 Salı 14:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler