YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara Kızılcahamam'da kaza: 11 ölü, 18 yaralı
Ölen öğrencilerin kimlikleri belli oldu
Ankara Kızılcahamam'da kaza: 11 ölü, 18 yaralı
21 Haziran 2009 / 09:12 Güncelleme: 21 Haziran 2009 / 00:00

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesi Çeltikçi beldesi yakınlarında meydana gelen kazada yaşamını yitirenlerin sayısı 11'ye yükseldi.


Alınan bilgiye göre, Abant'ta düzenlenen piknikten dönen Gazi ve Hacettepe Üniversitesi öğrencilerinin bulunduğu Hacı Tanrıkurt yönetimindeki 06 D 8538 plakalı minibüsün devrilmesi sonucu, Rukiye Sude Elham, Gamze Gümüş Ertekin, Mücella Şimşekoğlu, Kübra Batur, Fatma Bozkurt, Neriman Üce, Nesrin Demir, Fatma Gülnaz Köstü, Sümeyra Erdönmez ve Fatma Kübra Bozkurt yaşamını yitirmişti.


Kazada yaralanarak Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak, kol kopması nedeniyle tedavi altına alınan Büşra Aydın, yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Aynı hastanede tedavi olan Sümeyra Duman'ın sağlık durumunun iyi olduğu ve taburcu edildiği bildirildi.


Hacettepe Hastanesi'ne kaldırılan Hatice Ergil'in de kol kopması nedeniyle plastik cerrahide ameliyata alındığı öğrenildi.


Gazi Üniversitesi (GÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedaviye alınan GÜ Hemşirelik Fakültesi öğrencisi Kübra Öztürk ile GÜ Sınıf Öğretmenliği öğrencisi Şenay Aydın'ın dün gece yapılan müdahalenin ardından sağlık taburcu edildi. Seda Bingöl ile Zeynep Işık'ın ise sağlıklarının iyi olduğu ve kendi istekleriyle Fatih Üniversitesi Hastanesi'ne gitmek istedikleri, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Hatice Demir'in ise bir kolunun kesildiği ve beyin kanaması nedeniyle yoğun bakımda bulunduğu kaydedildi.


Öte yandan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencisi Neriman Üce'nin de GÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirildiğinde yaşamını yitirmiş olduğu, Üce'nin cenazesinin Çubuk'un Akkuzulu Köyü'nde toprağa verileceği öğrenildi.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler