YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara emniyetinde ByLock depremi
Milli İstihbarat Teşkilatı'nın 15 Temmuz darbe girişiminin ardından oluşturduğu liste, Ankara Emniyet Müdürlüğünde deprem etkisi yarattı.
Ankara emniyetinde ByLock depremi
23 Ağustos 2016 / 11:03 Güncelleme: 23 Ağustos 2016 / 11:28

MİT, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından örgüt üyelerinin kendi aralarında haberleşmek için kullandıkları ByLock adlı cep telefonu uygulamasının şifrelerini kırmayı başarmıştı. MİT'in çalışması ile FETÖ mensuplarının bu uygulamayı kullanarak haberleştikleri anlaşılmıştı. MİT, bu yolla 53 bin kişilik bir liste oluşturdu. SGK yoluyla bu listedeki kamu görevlileri ayrıştırıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı B.Ç., FETÖ soruşturması çerçevesinde gözaltına alınmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ soruşturması çerçevesinde operasyonları yürüten en önemli birimlerden biri Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün önemli bir yetkilisinin gözaltına alınmasını, kamuoyu öğrenmişti.

190 EMNİYET MENSUBU GÖZALTINA ALINDI

ByLock sarsıntısı, Ankara Emniyetinde  devam etti. Milliyet'in elde ettiği bilgilere göre; müdür, amir ve polis düzeyinde 190 Ankara Emniyeti mensubu dün açığa alındı.

 

MİLLİYET

 // Tevabil. Aslan
Bunlar in sayisi daha cok var...
30 Ağustos 2016 10:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler