YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara büyük bir eyleme hazırlanıyor
Ankara büyük bir eyleme hazırlanıyor
19 Kasım 2009 10:27
20'ye yakın sivil toplum kuruluşu, Ankara Yüksel Caddesi'nde darbeye hayır yürüyüşü yapacak

Albay Dursun Çiçek tarafından hazırlandığı Adlî Tıp'ın raporuyla kesinleşen 'kirli eylem planı'na yönelik tepkiler dinmek bilmiyor.

Tutuklandıktan kısa bir süre sonra ikinci defa serbest bırakılan Çiçek'in durumu, “yargı bağımsızlığını yitirdi” değerlendirmelerini beraberinde getirirken, Ankara büyük bir eyleme hazırlık yapıyor.

ANKARA AYAĞA KALKACAK

20'ye yakın sivil toplum kuruluşu, ‘Darbeye karşı 70 milyon adım koalisyonu' tarafından yapılan çağrı sonrası eylem kararı aldı. Pazartesi günü 18.15'te Yüksel Caddesinde toplanacak olan duyarlı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Sakarya meydanına kadar yürüyecek. Çiçek'in serbest bırakılmasını protesto edecek grup tarafından yapılan çağrıda, “Cuntacıları, darbecileri bir daha geri gelmemek üzere tarihin çöplüğüne yollamak için darbeye karşı ses çıkaralım” denildi. Grup tarafından hazırlanan çağrı afişi de oldukça dikkat çekici. Afişte serbest bırakılan Albay Dursun Çiçek, saksı içinde açan bir çiçek olarak yansıtılırken; Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un, “Çiçeğimi vermem!” dediği görülüyor.

ÇİÇEK'İN RTÜK ÜYELERİNE SUÇ DUYURUSU İŞLEMDEN KALDIRILDI

Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Darbe Planı”nda imzası bulunduğu ortaya çıkan Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'in, RTÜK üyeleriyle ilgili suç duyurusu üzerine başlattığı soruşturmada, Başbakanlığın soruşturma izni vermemesi nedeniyle dosyanın işlemden kaldırılmasına karar verdi.

Vakit

resim94694_2.jpg
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler