YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara Barosu'ndan Metin Feyzioğlu'na şok
Ankara Barosu'ndan Metin Feyzioğlu'na şok
11 Haziran 2015 11:20
Cumhuriyet Halk Partisi'ne kurultay çağrısı yapan Metin Feyzioğlu'nun istifası istendi.

Ankara Barosu, CHP'ye kurultay çağrısı yapan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nu tarafsızlığını yitirdiği gerekçesiyle istifaya davet etti.

ANKARA BAROSU'NUN AÇIKLAMASI

Ankara Barosu'nda yapılan açıklamada şunlar belirtildi; 

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sayın Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, sosyal medya üzerinden milletvekili genel seçimleri hakkındaki değerlendirmelerini paylaşmıştır.
Ancak Sayın Başkan, açıklamasında görevi gereği üzerinde durması gereken demokrasi, hukuk, seçim güvenliği ile seçim hukukuna dair konular dışında üyesi ve eski parti meclisi üyesi olduğu partiye ilişkin seçim sonuçlarını değerlendirmiş ve bu partiye seçimli kurultay çağrısında bulunmuştur.

''87 BİN AVUKATI TEMSİL EDEMEZ''

Sayın Birlik Başkanı'nın söz konusu çağrısının muhatabı, kuşkusuz meslektaşları ve meslek örgütü olan barolar değildir. Ancak anılan açıklamalar ve yapmış olduğu kurultay çağrısı, Birlik Başkanı'nın bu saatten sonra bağımsız ve tarafsız olarak 87 bin avukatı temsil edemeyeceğini ne yazık ki göstermektedir.

''GEREĞİNİ YAPMASINI BEKLİYORUZ''

Kendisinin siyasi ve meslek ahlakının, mesleğimizin ve Türkiye Barolar Birliği'nin kurumsal kimliği üzerine bu gölgenin düşmesine izin vermeyeceğine inanıyor ve ilk iş olarak gereğini yapmasını bekliyoruz. Sayın Feyzioğlu'na, aklında ve gönlünde olduğunu ilan ettiği siyasi mücadelesinde meslektaşları olarak başarılar diliyoruz.

Beynini mi Yok Etsin
 // DADAŞ
Sevgili baro avukatları Metin Fevzioğlu baro Başkanlığına Aday Olduğunda Onun CHP Parti Meclisi Üyesi Olduğunu bilmiyor muydunuz ki Şimdi İtiraz Ediyorsunuz Ne Yapsın Adamcağız beynini mi Yok Etsin kimliğini mi İnkar Etsin. Kendini Din Alimi İlan Edip Vatana İhanet Etmiyor Toplumu cemaat Adı Altında Terör Örgütü Olarak Kullanıp İnsanları Kendi İnsanına İhanete Teşvik Etmiyor Peki Ne yapıyor Adam Dürüstçe Davranıp Siyasi Kimliğini İnkar Etmiyor ve Açıkta Duruyor...
11 Haziran 2015 Perşembe 14:17
 // Serko
bu adam baro başkanı mı ? Yok sa siyasi parti liderimi ? Siyasi parti lideri ise çıkarsın cübbeyi!!...
11 Haziran 2015 09:42
Kepçe
 // A.SAĞ
İşine geldi mi taraflı
İşine gelmedi mi tarafsız
Al bi oryatalist daha, kıvır dur.
...
11 Haziran 2015 Perşembe 08:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler