YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anıtkabir'de dikkat çeken ayrıntı!
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıl kutlamaları Anıtkabir'de yapılan ilk törenle başladı. Kutlamalarda bu yıl ilk kez Anıtkabir avlusuna bariyerler konuldu.
Anıtkabir'de dikkat çeken ayrıntı!
30 Ağustos 2016 / 10:36 Güncelleme: 30 Ağustos 2016 / 10:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar ve kuvvet komutanları Anıtkabir'i ziyaret etti.

Atatürk'ün mozelesine çelenk bırakan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki devlet erkanı, saygı duruşunda bulumasının ardından İstiklal Marşı'nı okudu.

DİKKAT ÇEKEN YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ AYRINTISI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Erdoğan, daha sonra mesajını okudu:

Aziz Atatürk, bugün Büyük Zafer'in 94. yıl dönümünü millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla yad ediyoruz. 

Tüm yokluklara rağmen, Kurtuluş Savaşımızı büyük zafere ulaştıran azim ve inançla emanetiniz olan Cumhuriyeti payidar kılmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 

Ülkemizi bu kutlu yürüyüşünden alıkoymak isteyen terör örgütlerinin hain saldırılarına aldırmadan istikbal mücadelemizi yürütüyoruz. 

Bu yıl hayata geçirdiğimiz Osman Gazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi ülkemizin gurur kaynağı olan mücadelemizin birer tezahürüdür. 

Zatı alinizin ve aziz şehitlerimizin bize emaneti olan bu vatanı canımız pahasına korumaya ve büyütmeye devam edeceğiz.

Ruhun şad olsun.

BU YIL BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

Tören Anıtkabir’e giden tüm yollar trafiğe kapatıldı. Anıtkabir’deki törenlere katılan askerler kimlik kontrolünden ve X-Ray cihazlarından geçirilerek içeriye alındı. Anıtkabir avlusuna bu yıl ilk kez bariyerler konuldu. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler