YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anıtkabir ziyaretçi akınına uğradı!
Anıtkabir ziyaretçi akınına uğradı!
10 Kasım 2009 15:25
Bugün 10 Kasım... Ulu önder Atatürk'ün 71. ölüm yıldönümü... Devler erkanından vatandaşlara kadar bugün herkes Anıtkabir'e akın etti...

Ulu Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 71. yılı dolayısıyla Anıtkabir ziyaretçi akınına uğradı

Cumhurbaşkanı Gül Başkanlığındaki devlet erkanının Anıtkabir ziyaretinin ardından, vatandaşlar da Ata'nı huzuruna çıktı.
Türk bayrakları ve Atatürk resimleri taşıyan vatandaşlar, Atatürk'ün mozalesine kırmızı-beyaz karanfiller ve Türk bayrakları bıraktılar. Bazı vatandaşların kırmızı ve beyaz renklerin ağırlıklı olduğu kıyafetler ile üzerinde ay ve yıldız ile Atatürk fotoğrafının bulunduğu giysiler giydikleri görüldü.

Yaşlıların yanı sıra anne ve babalarıyla gelen ellerinde Türk bayrakları taşıyan minik ziyaretçiler de dikkati çekti. Anıtkabir önüne kurulan kırmızı beyaz karanfillerle süslenmiş dev Türk bayrağı önünde vatandaşlar fotoğraf çektirdi. 1907 Üniversiteli Fenerbahçeliler Derneği de 2 bin kişilik bir grupla Anıtkabiri ziyaret etti. Atatürk'ün mozolesine çiçek bırakan bazı vatandaşların göz yaşlarını tutamadı.

Öte yandan bir askeri helikopter de Anıtkabir üzerinde güvenlik uçuşu yaptı. Vatandaşlar da alçak uçuş yapan helikopteri alkışlarla selamladı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler