YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anayasanın zamanını siyaset belirler
Anayasanın değişim zamanına siyasiler karar verir...
Anayasanın zamanını siyaset belirler
05 Ekim 2010 / 07:30 Güncelleme: 05 Ekim 2010 / 08:18

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM’nin yeni yasama yılı açılışında yaptığı konuşmada yeni bir Anayasa’ya  ihtiyaç olduğunu güçlü bir şekilde söylediğini anımsattarak “Konuşmamda bunun zamanlamasını siyasetçilere bıraktım.

Buna siyasi partilerin başkanları karar verecek. Böyle bir Anayasa yapma arzusu herkeste var” dedi. Gül, Trabzonspor tesislerinin ziyaretinde sorular üzerine terörle mücadelenin tüm dünyanın meselesi olduğunu belirterek şunları söyledi:

TERÖRE KARŞI İŞBİRLİĞİ İSTEDİ

“Avrupa ve ABD terörle karşı karşıya. Terörle mücadelede ‘seninki daha tehlikeli benimki daha az tehlikeli’ anlayışı söz konusu olamaz. Herkesin terörle mücadelenin önemini kavradığı kanaatindeyim. Bütün müttefiklerimizden, terörle mücadele konusunda işbirliği ve dayanışmanın artırılması beklentimiz var. İşbirliği yeterli mi, değil mi? Bu ayrı bir soru ama bütün dünyanın terörün ne olduğunu bildiği kanaatindeyim.”Gül, başörtüsü tartışmalarına ilişkin bir soru üzerine, konunun tartışıldığını ve siyasetçilerin tartışmasına karışmayacağını söyledi. Gül, “Ne kadar bireysel hak ve özgürlüklerden yana olduğum biliniyor” diye konuştu.

Yağmur altında Sümela’ya yürüdü 

Cumhurbaşkanı Gül’ün eşi Hayrunnisa Gül, Sümela Manastırı’nı gezdi. Hayrunnisa Gül’e Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak’ın eşi Verda Özak ve Trabzon Valisi Recep Kızılcık’ın eşi Sema Kızılcıkeşlim etti. Havanın sisli ve yağışlı olmasına rağmen yaklaşık 300 metre uzunluğundaki patika yoldan yürüyerek manastıra ulaşan Gül, yol boyunca karşılaştığı turistlerle sohbet etti. Bu arada, manastır girişinde bir yöresel kemençe sanatçısı, Hayrunnisa Gül’ü kemençe eşliğinde türküyle karşıladı. Manastırı gezen Gül, yaklaşık yarım saat süren ziyaretin ardından manastırdan ayrıldı. (Star)

demokrasi...
 // ibrahim çelikoğlu
Bizim tahminimize göre Allah'ın en çok hoşuna giden yarattığı kullarının başında zalim diktatör değil,kendi kendilerini idare eden düzen;Cumhuriyet,demokrasi gelir.Muhafazekârız diye yola çıkan Cumhurbaşkan ı ,milletin yolunu açıp,siyasetçilerini,vekillerini şeşfaf
bir şekilde tarta tarta getirip görev vermesini ,sağlamalıdır.Kötüler değil,iyiler seçilmeli,devlet organize suç örgütü partilerden temizlenmelidir.Buda hukuk ve yürütmenin başı sayesinde o...
05 Ekim 2010 10:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler