YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anayasa Komisyonu'nda yine kavga çıktı
Anayasa Komisyonu’nun AKP ile HDP’li milletvekillerinin yumruk yumruğa kavgaları nedeniyle ertelenen dokunulmazlık toplantısında bugün de kavga çıktı. Anayasa Komisyonu'nda çıkan kavga sonucu oturum kapatıldı.
Anayasa Komisyonu'nda yine kavga çıktı
02 Mayıs 2016 / 17:04 Güncelleme: 02 Mayıs 2016 / 21:44

Meclis Anayasa Komisyonu görüşmeleri sırasında yine istenmeyen görüntüler yaşandı.

AK Parti ile HDP'li milletvekilleri arasında yaşanan şiddetli kavga nedeniyle görüşmelere ara verildi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplanan komisyon, geçen hafta görüşülmeye başlanan ve kavga nedeniyle ertelenen teklifi ele alıyordu.

Toplantının yapıldığı, yeni halkla ilişkiler binasındaki komisyon salonunda yeni bir düzen sağlandı. Milletvekillerinin ayakta kalmaması için basına sınırlı yer ayrıldı. 

Meclis'te görev yapan sivil polisler komisyon toplantısının yapıldığı salonun önünde koridor oluştururken, milletvekilleri de bu koridordan içeriye alındı.

Toplantı salonuna önce AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve çok sayıda AK Parti milletvekili girdi. Salona Adalet Bakanlığı görevlileri ve komisyon uzmanları da alındı.

KOMİSYONDA ŞİDDETLİ KAVGA

HDP milletvekillerinin toplu olarak katıldığı toplantıya sadece komisyon üyesi milletvekillerinin danışmanları alındı.

Saat 15.00'te başlayan toplantıda, geçen hafta yaşanan kavga nedeniyle gerilim yüksekti.
Teklifin geneli üzerine konuşma yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, geçen hafta yaşanan yumruklu kavgayı eleştirdi, kavganın kabul edilemez olduğunu söyleyerek yaşananları kınadı. 

Kavgalı oturuma bazı danışmanların da karıştığını ifade eden Bozdağ'a, HDP'li Garo Paylan "Danışmanlar karışmadı, yaşan söylüyorsunuz" diyerek tepki gösterdi.

AK Parti milletvekilleri Paylan'a "Adalet Bakanı ile böyle konuşamazsın" diyerek çıkıştı.

Milletvekilleri arasındaki sözlü tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Milletvekilleri tekme ve yumruklarla birbirine girdi. 

Yaşanan şiddetli kavga nedeniyle oturuma bir süre ara verildi. Kavga komisyon salonunun dışında da bir süre devam etti, yumruklaşmalar yaşandı.

Kavgada yaralanan milletvekillerine de sağlık ekipleri müdahale etti. 

 

ARSIZ LARRRRRRRR
 // ruzgar ıbo
YA HER KOMISYONDA REZIL OLUYOLAR YINEDE USANMIYOLAR ARTIK SON KOZLARINI OYNUYOLAR HEPSI DAGA KACACAK YA O YUZDEN ARTIK YAPACAK ISLERIDE KALMADI MILLETTEN TOKATIDA YEDILER..YURUYUN MARS MARS.YANNIZ GIDERKEN PKK MARSIYLA GITMEYIN.CECEN MARSIYLA GIDINKI.GIDISINIZ BARI ASALETLI OLSUN

...
03 Mayıs 2016 Salı 10:01
 // Oktay
Dokunun artık şu vatan hainlerine....
03 Mayıs 2016 07:43
önce sizinkileri kaldırsınlar.. beceremediniz işte..
 // hursit dilaver
önce AKPlilerin dokunulmazlığını kaldıralım.belki işin ciddiyetini anlarlar. 316 mebusun haline bakın.bir şey yapamıyor yahu..adamlar 40 kişi ile şövalyelik yapıyor. millete hesap veremezsiniz..ey AKP millete kendinizi güldürmeyin.bu işe girmeyecektiniz. giriyorsanız bitireceksniz kardeşim.sonunda beceremedik demek de var..millete para dağıtmak kolay..kaldır bakalım dokunulmazlığı, yap bakalım yeni terör kanunu..yap bakalım hakareti önleyici,vatan hainliği kanununu..para dağıtmak kolay.....
02 Mayıs 2016 Pazartesi 18:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler