YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anayasa kökten değiştirilmeli
Anayasa Değişiklik teklifi ile ilgili Necmettin Erbakan, "Parça pürçük çalışmalar bir şey ifade etmiyor. Anayasa kökten değiştirilmeli" diye konuştu. İşte Erbakan'ın açıklamaları;
Anayasa kökten değiştirilmeli
15 Nisan 2010 / 14:25 Güncelleme: 15 Nisan 2010 / 14:25

Eski Başbakan Necmettin Erbakan, anayasanın köklü bir değişikliğe tabi tutulmasından yana olduklarını belirterek, "Parça pürçük çalışmalar bir şey ifade etmiyor. Bunlar vakit kaybından ibarettir" dedi.

Necmettin Erbakan, Berlin'e gitmek üzere geldiği Atatürk Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı. Saadet Partililer tarafından yoğun ilgi gösterilen Erbakan'ın yürümekte zorluk çektiği gözlendi. Değnekle yürüdüğü, zaman zaman da yanındakilerden destek aldığı gözlenen Erbakan, milli görüşün 40. yıldönümü kutlamalarına katılmak üzere Berlin'e gittiğini söyledi. Erbakan basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Siyonizm 80 sene hükmedip, çökmüştür. Aynı zamanda kapitalizmde çökmek üzeredir. Onun için insanların milli görüşe dönmesinden başka kurtuluş şansı yoktur" diye konuştu.

Anayasa değişiklik paketiyle ilgili basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Necmettin Erbakan, "Anayasanın köklü bir değişikliğe tabi tutulmasından yanayız. Parça pürçük çalışmalar bir şey ifade etmiyor. Bunlar vakit kaybından ibarettir. Kökünden değiştirilmelidir" dedi. Erbakan, "Anayasa değişiklik paketini nasıl değerlendiriyorsunuz?" diye soran basın mensuplarına, "Bu paket, yapılması icap eden şeylerin bir kısmını eğri büğrü bir şekilde toplamış bir pakettir" yanıtını verdi. (iha)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler