YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anaokuluna molotoflu saldırı
Anaokuluna molotoflu saldırı
02 Kasım 2012 15:54
Şırnak’ın Cizre ilçesinde cezaevlerindeki açlık grevine destek vermek için eylem yapan göstericiler bir anaokuluna molotof kokteylli atarak yakmak istedi.

Cudi Mahallesi'nde bulunan bir anaokulu göstericilerin hedefi oldu. Mahalle aralarında yürüyüşe geçip, izinsiz gösteri yapan kalabalık anaokuluna molotof kokteylleri ile saldırdı. Saldırıya uğrayan okulda büyük çapta maddi hasar oluştu. Cezaevlerindeki açlık grevlerine destek vermek amacı ile yapılan eylemlerin ardından bir haftadır olaylar durmak bilmiyor.  Dün gece cezaevlerindeki açlık grevlerine dikkat etmek için Nur Mahallesi'nin ara sokaklarında toplandıktan sonra sloganlar eşliğinde Cudi Mahallesi'ne doğru yürüyüşe geçen kalabalık içinde bulunan yüzleri kapalı şahıslar Sevgi Yuvası Anaokulu'na molotof kokteylleri atarak okulu yakmak istedi. Atılan molotof kokteylleri nedeni ile okulda yangın çıktı. Çevredeki vatandaşların itfaiyeye haber vermesi ile birlikte olay yerine gelen ekipler yangına müdahale ederek okulu yanmaktan kurtardı.

Sabah saatlerinde okula gelen öğretmen ve öğrenciler okulun halini görünce büyük bir şok yaşadı. Minik öğrencilerin eğitim gördüğü okula yapılan saldırıya aileler büyük bir tepki gösterirken, polis okula molotof kokteylli atan kişi ve kişilerin peşine düştü. İha
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler