21 Haziran 2018 Perşembe
 • Altın192,939
 • BIST94.552
 • Dolar4,7378
 • Euro5,4908
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2357
 • İstanbul23 °C
 • Ankara16 °C
 • İzmir21 °C
 • Konya14 °C
 • Adana22 °C
 • Antalya23 °C
 • Diyarbakır22 °C
 • Bursa21 °C
 • Kayseri14 °C
 • Kocaeli18 °C
 • Şanlıurfa22 °C
 • Gaziantep19 °C
 • İçel24 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Anamızı ağlattı'
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Allah bu millete hizmet yolunda, canımızı alsın'' dedi.
'Anamızı ağlattı'
24 Mayıs 2011 / 23:56 Güncelleme: 25 Mayıs 2011 / 00:12

Erdoğan, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, ''Ferhat olup dağları deldiklerini, Şirin'e kavuştuklarını, yollara bunun için düştüklerini, millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldiklerini ve farklarının da bu'' olduğunu belirterek, ''Allah bu millete hizmet yolunda, canımızı alsın'' dedi.

Sağlıkta Batman'a 174 trilyon yatırım yaptıklarını, Batmanlıların istediği hastaneye gidebildiğini ve istediği eczaneden ilacını alabildiğini hatırlatan Erdoğan şöyle dedi:

''Vay Kemal, 8 sene SSK Genel Müdürlüğü yaptın. Senin genel müdürlüğün zamanında da benim Batmanlı kardeşim istediği hastaneye gidiyor muydu  Bugüne kadar gittiğin yerlerde ne anlattın acaba bu millete. 'Ben genel müdürken daha iyi şartlarda benim vatandaşım tedavi görüyordu' dedin mi  Eğer daha iyi şartlarda tedavi görüyorsa, bir adım bu görevde durmam. Ama bak biz neredeyiz. Neden iş bilenin kılıç kuşananındır. Bizim anamızı ağlattı o SSK hastanelerinde. Giderken kapıda bizi bekletirlerdi öyle mi  Doktor efendi bizi muayenehaneye çağırırdı, paramızı alacak ya. Bizden para alırdı, eğer ameliyat yapacaksa yine hastanede yapardı. Öbür tarafta ilaca gelince reçete yazılır, ilacın yarısı var, diğer yarısı yok. Eee ne olacak  Ben SSK'lıyım. Bilemem kardeşim. Bu adalet mi  Peki şimdi. Bak oluyormuş. Ne yaptılar biliyor musunuz  SSK'yı da hastanelerin arasına katınca, hemen bunlar tuttular Anayasa Mahkemesine gitmek istediler. Tutturamadılar. Şimdi benim vatandaşım istediği hastaneye gidiyor. İstediği eczaneden ilacını alıyor.''

Erdoğan, şuanda 18 helikopter ambulansın Türkiye'nin 16 ayrı noktasında nöbette olduğunu, acil bir olayda imdada koştuğunu, mevcut 2 jet ambulans sayısını 5'e çıkaracaklarını, modern batılı hangi imkana sahipse, tüm vatandaşların da aynı imkana sahip olacaklarını aktararak, ''Sayın Kılıçdaroğlu, Allah göstermesin de senin de başına böyle bir şey gelirse imdadına yetişiriz. Hiç merak etme. Bizde ayrım, ayrımcılık yok. Anında imdadına yetişiriz'' dedi.

Batman'ın modern bir devlet hastanesine kavuştuğunu, Gercüş Devlet Hastanesi, Aile Sağlığı Merkezini tamamladıklarını, 13 Aile Sağlığı Merkezi, 3 toplum sağlığı merkezi, komuta kontrol merkezinin yapımına başladıklarını ve süratle tamamladıklarını, Kozluk Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin yapımının devam ettiğine değinen Erdoğan, şöyle konuştu:

''Geldiğimizde koskoca Batman'da 7 tane diyaliz cihazı vardı, şimdi 60 tane. İşte görüyorsunuz bire dokuz. Batman'da 112 istasyonu 1 taneydi, şimdi 11 tane. Ambulans sayısı 1 taneydi, şimdi 16 ambulans var. Uzman hekim 45 taneydi, 172 oldu. Ebe hemşire sayısı 271 idi şimdi 654.  Halep oradaysa arşın Batman'da. Sosyal yardımlar için 211 trilyon yatırım yaptık.

TOKİ'ye geliyorum. 2 bin 684 konut tamamladık. Ulaştırmada biz gelene kadar Batman'a 15 kilometre duble yol yapılmıştı. 8 yılda 63 kilometre duble yol yaptık. Havaalanında 2006 yılında 36 bin yolcu trafiği vardı. 2010 yılında 186 bine ulaştı. KÖYDES yatırımlarına 96 trilyon aktardık. Şuanda suyu yolu olmayan köy neredeyse kalmadı.

Tarıma geliyorum. Biz hep çiftçinin yanında olduk. 2002'de 8 trilyon tarım desteği verdiler. 2010 yılında 49 trilyon yardım yaptık ve 8 yılda verdiğimiz 267 trilyon. Hayvancılık desteği ise 31 trilyon. Ziraat Bankası yüzde 59 ile faiz veriyordu. Şimdi yüzde 5. Bakın 12'de bir. Halk Bankası yüzde 47 faizle esnafa, sanatkara kredi veriyordu. Şimdi yüzde 5. Bakın kim kimim yanında  Bunlar çok açık net.

DSİ ile 197 trilyon yatırım yaptık. Batman'ın 2040 yılına kadar içme suyu kullanma ihtiyacını giderecek Batman İçme Suyu Projesini tamamladık. 2003 yılında Batman Barajını bitirip, HES ünitesini de devreye aldık.

Değerli kardeşlerim. Su meselesi bizim değil, belediyenin yapması gereken bir iştir. Batman Belediyesi bunu yapmadığı için biz üstlendik. Bunları bilmenizi istiyorum. Tamamen belediyelere aittir. Ama burada insan var, insanlar susuzluk içerisinde duramaz. Onun için hemen buraya seferber olduk. Yatırımları yaptık, su ihtiyacını inşallah A'dan Z'ye tamamladık, tamamlıyoruz.''

Başbakan Erdoğan, mitingin ardından Vali Ahmet Turhan'ı makamında ziyaret etti. Basına kapalı yapılan ziyaretin ardından Valilikten ayrılan Başbakan Erdoğan, havaalanına hareket etti. Başbakan Erdoğan, Ata uçağıyla kentten ayrıldı. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler