YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anadolu Üniversitesi karıştı
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde (AÜ), özel güvenlik görevlileri ile öğrenciler arasında "afiş asma" meselesi yüzünden çıkan kavgada bir özel güvenlik görevlisi ile 6 üniversite öğrencisi yaralandı.
Anadolu Üniversitesi karıştı
25 Mart 2010 / 17:08 Güncelleme: 25 Mart 2010 / 17:21

Edinilen bilgiye göre, Yunus Emre Kampüsü'ndeki öğrenci yemekhanenesi yakınlarında afiş asmak isteyen bir grup öğrenciye özel güvenlik görevlileri müdahale etti. Bunun üzerine çıkan kavgada, Hüseyin Y. adlı özel güvenlik görevlisi ile 6 öğrenci hafif şekilde yaralandı. Yaralılar, Yunus Emre Devlet Hastanesi ve kampüsteki üniversite hastanesine kaldırıldı. Yüzünden yaralanan güvenlik görevlisinin ameliyata alındığı ve sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Güvenlik görevlilerinin bazı öğrencileri İletişim Bilimleri Fakültesi'ne kadar kovaladığı, bazı öğretim üyelerinin de araya girdiği belirtildi.   

Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Avrupa yükseköğretim alanı oluşturmayı hedefleyen bir reform süreciyle ilgili olarak düzenlenen 'Bologna Sürecinin Türkiye'de Uygulanması Projesi Bologna Eşgüdüm Komisyonu Çalışmalarını Değerlendirme Toplantısı'nı protesto eden Öğrenci Kolektifleri üyesi öğrenciler ile özel güvenlik görevlileri, 6 gün önce yine birbirine girmişti. Üniversite öğrencileri ellerindeki pankart sopaları, güvenlik görevlileri de coplarla saldırmış, arbedede yaralanan olmamıştı.  

Üniversitede çıkan olaylarla ilgili soruşturma sürdürülüyor. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler