YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ana yüreği 30 yıllık eşi boşadı
Oğlunu ziyaret etmek için 30 yıllık eşinden ayrıldı
Ana yüreği 30 yıllık eşi boşadı
13 Ocak 2012 / 08:08 Güncelleme: 13 Ocak 2012 / 08:10

Erzincan’ın Kemah ilçesinde 2008’de teröristler tarafından yola döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Abdullah Aydın Emer’in annesi Tülay Emer’in hikayesi yürek burkuyor. İlk olarak oğlu şehit düşen, şimdi de 30 yıllık hayat arkadaşından ayrılma noktasına gelen Tülay Emer yaşadıklarını gözyaşları içinde anlattı: “İstanbul’da yaşarken 2008 yılında eşimin tayini Adana’ya çıktı. Aynı yıl oğlum okulu bırakıp askere gitmeye karar verdi. Kocaeli’de İşletme Fakültesi 1. sınıfta okuyordu.

15 gün sonra şehit

Eşim Adana’da Türk Telekom Yüreğir İşletme Müdürlüğü’nde göreve başladı. 15 gün sonra oğlumun şehit haberini aldık. Dünyam yıkıldı. Daha birkaç gün önce kendisiyle telefonda görüşmüştük. Oğlum askerliği çok seviyordu. Sanki asker olarak doğmuştu. Telefondaki son görüşmemizde ona Adana’daki adresimizi verdik, birliğine bildirsin istedik. Adana’daki evini göremeden şehit haberi geldi.”

‘İstanbul’da duramadım’

Eşinin 1,5 yıl sonra emekli olduğunu ve 2009’un sonlarına doğru kentten ayrılarak İstanbul’a gittiğini anlatan Emer, “İstanbul’a bir kaç gün gittim ama oğlumu yalnız bırakmış gibi hissettim, ondan ayrı kalmaya dayanamadım. Adana’ya geri döndüm” diyerek duygularını dile getirdi. Acılı anne, kentten ayrıldığı zaman oğlunun rüyalarına girdiğini belirterek, şöyle devam etti: “Ben Adana’dan ayrılamadım, eşimin de yanıma gelmesini istedim. Burada oğlumuzun mezarının bulunduğu kentte, onun yanında olmamız gerektiğini anlattım. Ancak, o bunu kabul etmedi. Kocam buraya gelmiyor, beni burada yalnız bıraktı. Boşanma davası açtım. Şu anda mahkememiz devam ediyor. 30 yıllık kocam, ama 60 yıllık da olsa oğlumu burada yalnız bırakamam.”

Şehit maaşıyla geçiniyor

Tülay Emer, oğlunun adının Adana’da bir parka ve bir Anadolu Lisesine verildiğini, bunun da kendisini duygulandırdığını ve gururlandırdığını belirtiyor. Anne Emer, diğer oğlu ve şehit ailelerine verilen maaşın yarısı olan 376 lirayla geçimini sağlamaya çalıştığını, maaşın diğer yarısını ise eşinin aldığını söyledi. (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler