YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Amerika'nın IŞİD planı tutmaz
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Kanal A haber bülteninde Amerika'nın Irak ve Suriye'ye yeniden mücahalesini öngören koalisyon çalışmalarını değerlendirdi.
Amerika'nın IŞİD planı tutmaz
11 Eylül 2014 / 19:30 Güncelleme: 12 Eylül 2014 / 08:15

Amerika'nın yeniden Irak ve Suriye'ye girmek için IŞİD'i bahane ettiğini söyleyen Tan, bu sefer bu metot tutmaz. Havadan ve karadan IŞİD'i vurabilirsiniz, ancak IŞİD militanları bu sefer de Avrupa'ya ve Amerika'ya gidip oralarda eylemlerine devam ederler dedi. IŞİD'in tamamen bitse bile başka örgütlerin kurulacağını aktaran Tan, "1950'de ki silahlı islami ögrütlerin sayısına bakın, bir de bugünkü sayıya bakın. Batı Müslümanlara karşı zulmünü artırdıkça kurulan ögrüt sayısı da artıyor" dedi.

"IŞİD 2002 yılından bu yana var olan bir örgüt, öyle yeni bir örgüt değil" diye konuşan Tan, "Madem ki Amerika'nın asıl amacı terörizmi bitirmek, o zaman neden yıllardır IŞİD'e müdahale etmedi, neden 200 bin sivili katleden Beşşar Esad'a sesini çıkarmadı, neden 2 bin Filistin'li öldüren İsrail'e sesini çıkarmadı. İsrail'e sesini çıkarmadığı gibi bir de müttefikim diyerek destek verdi. Amerika'nın derdi terörizmi bitirmek, IŞİD'e müdahale etmek falan değil, onların derdi, yeniden Irak'a ve Suriye'ye girmek" diyerek sözlerini tamamladı.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler