YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Amerika bile Kılıçdaroğlu'nu çözmüş
ABD'nin saygın gazetelerinden Wall Street Journal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla Washington'u ziyareti sırasında gerçekleştirilen mülakatı da içeren bir haber yayınladı.
Amerika bile Kılıçdaroğlu'nu çözmüş
12 Aralık 2013 / 21:11 Güncelleme: 12 Aralık 2013 / 21:27

Kılıçdaroğlu'nun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Obama yönetimiyle arasının biraz limoni olmasını fırsat bilerek Washington'a 'sıradışı bir ziyaret' yaptığını yazdı.

Kılıçdaroğlu yine Türkiye'yi şikayet etti

Suriye konusunda, "Eğer Suriye'yi radikal gruplar ele geçirirse, bu Ortadoğu'nun kalbine bomba bırakmak gibi olur." diye konuşan Kılıçdaroğlu'nun, Erdoğan'ı da bu grupları Türkiye topraklarında beslemek ve desteklemekle suçladığı vurgulandı.

Türkiye'nin hapisteki gazeteciler sıralamasında birinci sırada olduğunu ve bunun, muhalefetin iktidara karşı başarılı sonuç alamamasında önemli bir etken olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, "Türkiye'deki en büyük problem, basın, sivil toplum, sendikalar ve üniversitelerin hepsi susturulmuş ve baskı altına alınmış durumda olması." ifadelerini kullandı.

Mart ayındaki yerel seçimlerin önemine dikkat çekilen yazıda, özellikle İstanbul Belediye Başkanlığı yarışının aynı zamanda CHP'nin gücünü de yansıtacağı iddia edildi.
Haberde, Türkiye'deki son seçim anketlerine de yer verildi. Kasım ayında yapılan iki kamuoyu yoklamasında, AK Parti'nin yüzde 50 üzerinde bir oy oranına sahip olduğu belirtildi.

Gazete, Erdoğan'ın başbakan olarak üçüncü döneminin 2015 haziran ayında sona ereceğine dikkat çekerek, Ağustos 2014'te yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmasının beklendiğine işaret etti.

islah olamadın, iflah da olamayacaksın, Kemal'im
 // Mühr-ü Süleyman
Yaa Kemal'im, nasıl geldin, öylece gidiyorsun (aslında gerçek anlamda da gidiyorsun, takiyyeci Sarıgül chp'ye girdi bugün, ufaktan dolaplarını boşaltmaya başla bence)
Aslında "çamur siyaseti" ne yalan söyleyeyim, stratejik açıdan doğru senin için, üstelik, her chp'li gibi, sana da çok yakışıyor. Bilmem kaçıncı bodrum kattasın, RTE gökdelenin çatısında, yetişme şansın sıfır değil, o zaman... çamur atacaksın, çamuru nereden bulacaksın, e sen varsın ya, ALLAH(cc) seni çamurdan yarattı...
12 Aralık 2013 Perşembe 21:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler