YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Amaçları kaos yaratmak"
"Amaçları kaos yaratmak"
17 Eylül 2010 13:39
Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Hakkari'de meydana gelen menfur saldırıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Saldırının arkasında uluslararası terör siyasetçilerinin olduğunu vurgulayan SP lideri "Hedeflerine asla ulaşamayacaklar"dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ''Bu saldırının arkasında, ülkemizi karıştırmak isteyen uluslararası terör siyasetçileri ve onların içerideki taşeronlarının olduğu açıktır'' dedi.

Kurtulmuş, Hakkari'deki patlamayla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, saldırının terörün acımasız ve iğrenç yüzünü bir kez daha gösterdiğini vurguladı.

Bu hain saldırıyı gerçekleştirenlerin hiçbir zaman karanlık hedeflerine ulaşamayacaklarını ve akıttıkları kanda boğulacaklarını belirten Kurtulmuş, ''Kundaktaki bebekleri, masum anneleri hedef alan bu kahpe tuzağı kuranların insanlıkla alakası olamaz. Milletimizi yasa boğan bu saldırıyı, bütün nefretimle lanetliyorum'' değerlendirmesinde bulundu.

Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Kurtulmuş, saldırının yapılış şekli, kullanılan patlayıcıların muhtevası ve saldırının zamanlamasının kamuoyunda endişe ve şüphelere neden olduğunu ifade etti. Kurtulmuş, şunları kaydetti:

''Bu saldırının arkasında, ülkemizi karıştırmak isteyen, uluslararası terör siyasetçileri ve onların içerideki taşeronlarının olduğu açıktır. Amaçları, ülkemizi kaos ortamına sürüklemek ve yıllardır terör yoluyla aramıza sokmaya çalıştıkları fitneyi derinleştirmektir. Ancak bir kez daha vurgulamak istiyorum ki, ne kadar vahşileşirse vahşileşsinler, ne kadar iğrençleşirse iğrençleşsinler bu hedeflerine asla ulaşamayacaklar. Milletimiz sahip olduğu, tarihi tecrübe ve engin sağduyu ile bu provokasyonlara teslim olmayacaktır. Temennimiz, bu alçak saldırının faillerinin en kısa sürede yakalanması, saldırıdaki şüphelerin bütün yönleriyle aydınlatılması ve arkasındaki karanlık güçlerin, cesaret ve kararlılıkla deşifre edilmesidir.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler